شنبه 26 مرداد 1398 - 22:36 - August 17 2019
کد خبر: ۱۴۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۵ _ ۰۷ بهمن ۱۳۹۷
تعدادی از خانواده‌های قربانیان کشتی سانچی می‌گویند تماس‌های ناشناسی با آنها گرفته شده است که شائبه زنده بودن برخی از آنها را تقویت می‌کند!
نبض نفت/ نزدیك به 13 ماه پس از سانحه برای نفتکش سانچی، تماس‌های مشكوك از شرق آسیا با خانواده خدمه كشتی، امید به زنده بودن آنها را در دل خانواده‌ها بیشتر كرده است. این در حالی است كه پیش از این در گزارش‌های رسمی اعلام شده بود خدمه سانچی بر اثر انفجار و آتش‌سوزی در كشتی و انتشار گاز سمی جان باخته و به شهادت رسیده‌اند. از سوی دیگر خانواده 12 نفر از خدمه با اشاره به چهار دلیل اعلام كرده‌اند، فرزندان آنها زنده هستند. یکی از افرادی که مسوول پیگیری این سانحه است گفته: گزارش سانحه اردیبهشت ماه از سوی تیم های کارشناسی اعلام شد که بر اساس آن گزارش تمام خدمه جان باخته بودند. این گزارش کارشناسی است و بر اساس مستندات تهیه شده است. وی درباره تماس با خانواده خدمه از خارج از کشور گفت: ما احتمال می‌دهیم تعیین مژدگانی از سوی خانواده تعدادی از خدمه سانچی، عاملی برای ترغیب افراد برای تماس بوده است . نمی توان با استناد به تماس از خارج از کشور احتمال زنده بودن خدمه را مطرح کرد. ما هم از زنده بودن آنها خوشحال می شویم اما باید منطقی و با توجه به مستندات به موضوع نگاه کرد.

تعدادی از خانواده‌های قربانیان کشتی سانچی می‌گویند تماس‌های ناشناسی با آنها گرفته شده است که شائبه زنده بودن برخی از آنها را تقویت می‌کند!
 آنها مدعی هستند كه خدمه از منطقه‌ای در اقیانوس آرام با آنها تماس گرفته و در تلاش بودند تا زنده بودن خود را اعلام كنند.

پدر یکی از دانشجویان حاضر در سانچی: دلیل اول ما صدای ضبط شده كاپیتان در جعبه سیاه است. او می‌گوید: آتش را نمی‌توان كاری كرد. قایق نجات را آماده كنید. بعد با زبان انگلیسی می‌گوید: برو برو

از اردیبهشت امسال تا یك ماه قبل تماس‌های مكرر از خارج با خانواده حدود ۱۳نفر از خدمه سانچی گرفته می‌شد،ما موضوع رااعلام كردیم اما گفتند كار افراد خرابكار است.

همسر امید ضیایی هم می‌گوید شوهرش هنوز زنده است. وی ادامه داد همسرم برای من یك خط شخصی خریده بود كه خودش فقط این شماره را داشت اردیبهشت امسال از خارج با این خط تماس گرفته شد خیلی سعی كردیم با فردی كه تماس گرفته، ارتباط برقرار كنیم اما نشد ردیابی كردیم كه اعلام شد تماس از یك منطقه نظامی در آسیای‌شرقی گرفته شده است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: