سه‌شنبه 06 فروردين 1398 - 17:55 - March 26 2019
کد خبر: ۱۵۵۸۱
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۳ _ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی وزارت نفت با انتشار بیانیه‎‌ای تاکید کرد اظهارات احمدی‌نژاد مبنی در دریافت نکردن ٣٠ میلیارد دلار پول نفت در پنج سال گذشته کذب محض است.
اظهارات احمدی‌نژاد کذب محض است

به گزارش نبض نفت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در پی انتشار اظهارات محمود احمدی‌نژاد، به منظور تنویر افکار عمومی روابط عمومی این وزارتخانه توضیحاتی ارائه کرد.

متن توضیحات اداره کل روابط عمومی وزارت نفت به شرح است:

اظهارات آقای محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری محترم پیشین در گفت‌وگوی اخیر با یکی از رسانه‌ها مبنی بر دریافت نکردن ٣٠ میلیارد دلار پول نفت فروخته شده در پنج سال گذشته، کذب محض است و هیچ پایه و اساسی ندارد.

همچنین ادعای ایشان درباره بازنگشتن ۵ میلیارد دلار پول نفت توسط فردی ناشناس در دبی نیز از اساس غیر واقعی و عاری از حقیقت بوده و در خوش‌بینانه‌ترین حالت ناشی از بی‌اطلاعی یا ارائه اطلاعات دروغ به ایشان است.

وزارت نفت به صراحت اعلام می‌کند که درآمد حاصل از فروش محموله‌های نفتی در سر رسید مقرر دریافت و به حساب‌های قانونی کشور واریز شده است.

جناب آقای احمدی‌نژاد در بخش دیگری از این گفت‌وگو اعلام کرده‌اند که در دور گذشته تحریم‌ها، به صدها شرکت، نفت فروخته شده که یکی از آن‌ها بابک زنجانی بوده است.

مزید اطلاع ایشان و افکار عمومی باید اعلام کنیم که در دور گذشته تحریم‌ها به هیچ وجه از سطح میانگین مجوزها و معافیت‌های بین‌المللی، نفت بیشتری فروخته نشد؛ همچنین در فروش‌های غیر متعارف هم به جز یک محموله، بقیه نتیجه‌ای بهتر از ماجراهای بابک زنجانی نداشت.

لازم است به مردم شریف ایران اطمینان دهیم وزارت نفت به رغم همه سختی‌ها و ناملایمات ناشی از تحریم‌ها و جنگ‌ اقتصادی، همه دقت و تلاش خود را به کار گرفته است تا از تکرار تجارب تلخ گذشته در به تاراج رفتن پول نفت به بهانه دور زدن تحریم‌ها توسط کاسبان تحریم جلوگیری کند.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: