پنجشنبه 02 خرداد 1398 - 03:57 - May 23 2019
کد خبر: ۱۵۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱ _ ۲۴ اسفند ۱۳۹۷
خدایی گفت: پس از تایید حکم احتکار کالا در انبارها، اقلام موجود به سیستم توزیع کالای کشور تزریق می‌شوند.

عرضه محصولات تراریخته به صورت علنی در بازار‌ها

نبض نفت - مرتضی خدائی، رئیس مجتمع مبارزه با قاچاق كالا و ارز و تخلفات غذائی و داروئی سازمان تعزیرات حكومتی درباره  سرنوشت کشف انبارهای احتکار اظهار کرد: با توجه به اینکه در فصل اقتصادی بسیار بحرانی قرار گرفته ایم، در ماه های گذشته انبارهای احتکار کالای زیادی کشف شده است که بنا بر دستور قضایی پس از اینکه احتکار آن ها توسط بازرس تایید شود، کالاهای موجود در آنها در فروشگاه های زنجیره ای توزیع می شوند.

وی افزود: البته تنها دلیلی که منجر شده است توزیع این کالاها به تعویق بیفتد، طولانی بودن روند اثبات احتکار بودن است، شاید انباری توسط ماموران پلیس و بازرسان کشف شود که ماهیت آن در ظاهر شبیه  به انبار احتکار باشد ولی در اصل اینطور نباشد. اثبات اینکه این کالاها از چه زمانی در این انبار ذخیره شده اند کمی زمانبر است.

رئیس مجتمع مبارزه با قاچاق كالا و ارز سازمان تعزیرات حكومتی با اشاره به نوع واردات کالاهای احتکار شده  نیز گفت: در روند حکم توزیع کالاهای احتکار شده مسئولان به بررسی صحت و سلامت کالاها هم می پردازند در اصل باید اثبات شود که این کالاها به صورت قاچاق یا رسمی وارد و سپس انبار شده اند.

محصولات تراریخته وارد بازار شدند

وی در ادامه به رسمی شدن فعالیت توزیع محصولات تراریخته بیان کرد: محصولاتی که در چارچوب محصولات تغییر ژنتیک یافته شروع به توزیع شده اند مجوزهای لازم را از مراجع قضایی و بهداشتی دریافت کرده اند اما روند ادامه کار این محصولات پس از یک دوره تقریبا یک ساله و یا بیشتر مشخص می شود.

خدایی تاکید کرد: در صورتی فروش این محصولات متوقف خواهد شد که مشکلاتی را برای سلامتی مردم جامعه ایجاد کنند.

وی درخصوص قاچاق و یا واردات محصولات تراریخته گفت: تمام کالاهای وارداتی و یا قاچاقی که مهر تراریخته بر آن ها درج شده است توسط کارشناسان استاندارد،  وزارت بهداشت و تعزیرات حکومتی بررسی می شوند و اگر حتی ذره ای برای سلامتی جامعه ضرر داشته باشد منهدم می شوند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: