چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 14:20 - June 19 2019
کد خبر: ۱۵۹۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱:۱۲ _ ۰۶ فروردين ۱۳۹۸
مدیرعامل نفت و گاز کارون ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه انفجار در خط لوله اهواز گفت سه کارگروه برای بررسی این حادثه تشکیل شده و اگر مشخص شود عامل انسانی در این موضوع دخالت داشته به شدت با آن برخورد می‌کنیم.

ساسان کریمی، خبرنگار افتخاری نبض نفت در خوزستان

به گزارش خبرنگار نبض نفت احمد محمدی مدیر عامل مناطق نفت خیز جنوب و مدیر عامل نفت و گاز کارون با حضور در جمع خانواده جانباختگان حادثه اهواز، ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغ‌دار این حادثه گفت: حادثه دردناکی و غم سنگینی بود و مجموعه نفت به نوعی در این واقعه عزادار است و وظیفه خود می‌داند در کنار شما مردم عزیز باشد. متاسفیم که علی‌رغم تلاش‌های بسیاری که از سطح وزیر تا رده‌های پایین برای نجات جان مرحوم صولتی کردیم و با انتقال ایشان از اهواز به تهران نیز نگاه و اهداف تحصصی‌تری برای نجات شان داشتیم اما تقدیر و مشیت الهی بر این بوده است که وی از میام ما برود. خداوند به همه شما عزیزان صبر بدهد.

محمدی افزود: وظیفه ذاتی نفت خدمت به شما عزیزان بوده و هست و با توجه به نگرانی و دغدغه‌هایی که نسبت به بازماندگان این خانواده جانباخته داریم امیدواریم بتوانیم گوشه‌ای از آلام شما عزیزان را جبران کنیم. خداوند به شما در برابر این مصیبت عظیم صبر دهد.

در این دیدار حجت‌الاسلام رضا حیدری مسئول قرارگاه فرهنگی و اقامه نماز وزارت نفت در استان خوزستان نیز با تسلیت به خانواده داغدار صولتی آیات و روایاتی پیرامون اجر صبر بر مصائب در شرع مقدس اسلام بیان داشت و از صبر و شکیبایی خانواده‌ها در اهواز و لیکک تشکر کرد .

محسن دهان‌زاده مدیر عامل نفت و گاز کارون نیز در این مراسم گفت: به نیابت از پنج هزار نفر پرسنل کارون عرض تسلیت دارم خدمت خانواده‌های داغ دیده و امیدوارم که خداوند به شما صبر دهد.

 

مدیرعامل نفت و گاز کارون در ادامه گفت: ماموریت شرکت نفت تولید عظیم روزانه ۳۰۰۰ هزار بشکه نفت می‌باشد، خطوط لوله‌ای که وجود دارد که به وسیله سیستم‌های پمپاژ انتقال پیدا می‌کنند و به پالایشگاهها وارد می‎شوند. در نتیجه صادرات و فروش و درآمد این نفت به خزانه ملی می‌رود، که کل کشور از آن بهره می‌گیرد و این وظیفه ذاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز است .وی افزود: واقعیتی که وجود دارد این است که تاسیسات قدیمی و فرسوده هستند. وزیر در این خصوص دستور دادند و مطالعات شروع شده و اقدامات خوبی انجام گرفته است.

دهان‌زاده در ادامه اظهار داشت: تلاش‌ها برای عیب‌یابی ادامه دارد و سه کارگروه برای علت حادثه مشخص شده است که مشخص شود آیا فرسودگی تاسیسات بوده است یا خطای‌ انسانی. اگر مشخص شود خطای انسانی بوده قطعا با مسببین برخورد قاطع می‌شود. ما دنبال این هستیم که چنین اتفاقاتی رخ ندهد و چنین حوادث دردناکی دیگر در هیچ گوشه‌ای از ایران تکرار نشود.

لازم به ذکر است در حادثه آتش سوزی خط لوله ۲۰ اینج انتقالی گاز به کارخانه گاز و گاز مایع ۸۰۰ که روز پنج شنبه ۲۳ اسفند ماه به وقوع پیوست در روز نخست چهار نفر جان خود را از دست دادند و یک نفر نیز روز شنبه ۳ اسفند بر اثر جراحات جان خود را از دست داد که سه نفر از جانباختگان از شهرستان بهمئی از استان کهگیلویه و بویراحمد هستند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: