دوشنبه 27 خرداد 1398 - 05:54 - June 17 2019
کد خبر: ۱۷۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ _ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
وزیر انرژی عراق گفت تخلیه برخی از کارکنان شرکت اکسون موبیل از جنوب عراق تاثیری بر تولید در این منطقه یا میادین دیگر نفت و گاز نگذاشته است.

به گزارش نبض نفت به نقل از بلومبرگ، وزیر انرژی عراق گفت تخلیه برخی از کارکنان شرکت اکسون موبیل از جنوب عراق تاثیری بر تولید در این منطقه یا میادین دیگر نفت و گاز نگذاشته است.

 ثامر الغضبان طی مصاحبه ای گفت که اکسون حدود 80 نفر را از عراق خارج کرده است ولی تولید نفت و گاز همچنان ادامه دارد. وی گفت هیچ پرسنل دیگری از سایر شرکت‌های خارجی از عراق بیرون نرفته اند.

 عبدالجابر عباس محمد ،سرپرست کمیته عملیاتی میدان نفتی کرنای غربی 1 گفت بیرون کشیدن کارکنان اکسون یک عمل احتیاطی و موقت است. میدان کرنای 1 با همکاری این شرکت آمریکایی فعالیت می‌کند و حدود 450 تا 480 هزار بشکه در روز تولید دارد .مهندسان عراقی عملیاتهای این میدان را راهبری می کنند.

 آمریکا در بحبوحه افزایش درگیری‌ها در خاورمیانه که مقصر آن را ایران می‌داند ، به کارکنان دولتی غیرضروری خود دستور داد عراق را ترک کنند. حمله به تاسیسات انرژی که شامل یک خط لوله عربستان و چند نفتکش از جمله دو نفتکش عربستان می شد و حضور نظامیان آمریکایی در منطقه، ترس از یک درگیری دیگر را در خاورمیانه بالا برده است.

 غضبان با اشاره به اکسون گفت:«به نظر ما دلیلی برای بیرون رفتن آن‌ها نبوده است». شرکت های لوک اویل، بریتیش پترولیوم و انی در میادین دیگر جنوب عراق از جمله کرنای2، رومیله و زبیر فعالیت می کنند. «منطقه جنوب عراق  امن است و فعالیت ها بدون توقف ادامه دارند».

 شرکت گاز بصره که یک میدان نفتی را در جنوب عراق با همکاری شرکت شل هلند هدایت می‌کند، کارکنان خود را به خاطر درگیری ها جابجا نکرده است. سخنگوی این شرکت گفت تا حالا تصمیمی برای بیرون رفتن کارکنان شل گرفته نشده است.

 اکسون موبیل طی بیانیه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌هایی دارد تا امنیت کارکنان ، عملیات ها و تاسیسات خود را در منطقه حفظ کند . « ما متعهدیم امنیت کارکنان و قراردادهایمان را در سراسر جهان تامین کنیم».

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: