دوشنبه 27 خرداد 1398 - 05:57 - June 17 2019
کد خبر: ۱۷۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ _ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ امیدی نداریم که در این مجلس طرح استیضاح زنگنه رای بیاورد.

نبض نفت - هدایت الله خادمی اظهار داشت: روز گذشته برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را برای استیضاح زنگنه وزیر نفت آماده کرده و مشغول جمع آوری امضا برای آن بودند.

وی افزود: من نیز این طرح را امضا کردم، اما همانطور که بارها اعلام کرده ام، امیدی به استیضاح زنگنه در این مجلس ندارم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: علت این است که برخی ها نمی خواهند در آستانه انتخابات، مواضعی اتخاذ کنند که ممکن باشد بر آرای آنها در انتخابات تاثیر منفی بگذارد. از سوی دیگر برخی از نمایندگان نیز همانطور که پیش تر گفته ام، به استخدام وزارت نفت درآمده و یا در استخدام این وزارتخانه هستند و به همین دلیل با استیضاح زنگنه موافقت نمی کنند.

خادمی گفت: با این وجود ما در مجلس برای احقاق حقوق مردم تلاش می کنیم و به همین دلیل برای چندمین بار طرح استیضاح زنگنه وزیر نفت در مجلس به جریان افتاده است.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی، کمترین کاری که نمایندگان انجام دهند، استیضاح وزیر نفت است و برای این منظور در حال جمع آوری امضا در صحن علنی مجلس هستیم.

لازم به توضیح است، روز یکشنبه برخی از نمایندگان طرحی را برای جمع آوری امضا در حاشیه صحن علنی مطرح کردند که در بخشی از آن آمده بود: مدیریت مهندس زنگنه و تیم غیرنفتی که با حضور ایشان وارد وزارت نفت شده‌اند باعث هدر رفت منابع ملی کشور، خام‌فروشی، از دست دادن بازار گازی منطقه، رها کردن مخازن مشترک به همسایگان، حذف نیروهای کارآمد و به کارگیری دوستان  خود شده است.

منبع: موج

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: