سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷ - 2020 June 02
کد خبر: ۲۷۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
نیجریه برای مبارزه با ویروس کرونا، محدودیت‌هایی را برای کارکنان شرکت‌های نفتی فعال در بخش فراساحلی اعمال کرد.
به گزارش نبض نفت به نقل از خبرگزاری رویترز از یناگوا، اداره برنامه‌ریزی نفتی نیجریه در بخشنامه‌ای به شرکت‌های نفت و گاز این کشور دستور داده‌است که نیروهای کار در بخش‌ فراساحل را کاهش دهند و به عنوان بخشی از اقدام‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کارکنان این بخش به صورت شیفت‌های چرخشی ۲۸ روزه کار کنند.

متخصصان بهداشت از شیوع گسترده ویروس کرونا در پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا که حدود ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد، واهمه دارند و نیجریه به دنبال حفاظت از تولید نفت خود که ۹۰ درصد از درآمدهای مورد نیاز این کشور را تأمین می کند، است.

یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در یک دکل دریایی می‌تواند به‌سرعت در میان کارگران گسترش یابد و تأثیر مخرب بالقوه‌ای بر تولید داشته باشد.

سارکی آوالو، مدیر بخش منابع نفتی اعلام کرد که فقط کارکنان بخش‌های ضروری مجوز سفر به بخش‌های دریایی یا دورافتاده را دارند.

وی افزود: کارکنان بخش‌های غیرضروری که هم‌اکنون در بخش‌های دریایی و دورافتاده مشغول به کار هستند باید فوری از آن مناطق خارج شوند.

منابع صنعتی اعلام کردند که پیش از این تعدادی از شرکت‌های نفتی شیفت‌های چرخشی ۱۴ روزه را به شیفت‌های ۲۸ روز تغییر داده بودند. بعضی از شرکت‌ها نیز پیش از عزیمت کارکنان به دکل‌های دریایی، آنان را به مدت ۱۴ روز قرنطینه می‌کنند.

 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: