جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۲ - 2021 April 23
کد خبر: ۳۶۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
شرکت پلیمر آریاساسول در چهارمین همایش ملی پیشرفت‌های معماری سازمانی، لوح تقدیر بخش مسابقه معماری سازمانی را کسب کرد.
به گزارش نبض نفت به نقل از شرکت پلیمر آریاساسول، روز سه‌شنبه (۲۶ اسفندماه) در آیین اختتامیه چهارمین همایش ملی پیشرفت‌های معماری سازمانی که در دانشگاه تهران برگزار شد، آریاساسول موفق به دریافت لوح تقدیر بخش مسابقه معماری سازمانی شد. این لوح تقدیر بر اساس نظریه کمیته علمی مسابقه معماری سازمانی به دلیل تلاش شایسته تیم فناوری اطلاعات شرکت در توسعه معماری یکپارچگی میان سیستم‌های ERP و BPMS به شرکت پلیمر آریاساسول تعلق گرفت.

هدف از پیاده‌سازی سیستم‌های ERP و BPMS در برنامه توسعه معماری سازمانی شرکت پلیمر آریاساسول، کاهش دوباره‌کاری، افزایش اثربخشی و همچنین افزایش سرعت اجرای فرآیندهای کسب و کار در کنار بهبود کیفیت داده‌هاست.

شرکت پلیمر آریاساسول به عنوان نخستین پتروشیمی ایران در حوزه پیاده‌سازی سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) شناخته می‌شود که از سال ۱۳۸۶ اقدام به پیاده‌سازی این سیستم کرده است. آریاساسول از سال ۱۳۸۸ با اجرای ۵ پودمان(ماژول)، بهره‌برداری از سیستم ERP را شروع کرده و تاکنون آن را به ۸ پودمان(ماژول) افزایش داده است. پودمان‌های مالی، منابع انسانی، خرید، فروش، مدیریت موجودی، مدیریت تولید و کیفیت، مدیریت نگهداری و تعمیرات و مدیریت پروژه از جمله فرآیندهایی است که شرکت پلیمر آریاساسول از آنها بهره می‌برد. این شرکت علاوه بر بهره‌برداری از سیستم ERP، از سال ۱۳۹۲ نیز سیستم BPMS را به‌عنوان یک سیستم مکمل پیاده‌سازی کرده و تاکنون بیش از ۴۰ زیرسیستم شامل ۲۰۰ فرآیند کسب و کار شرکت را اتوماسیون و در بستر BPMS پیاده‌سازی و تحت پوشش خود قرار داده است. از سال ۱۳۹۵، شرکت اقدام به تدوین معماری یکپارچگی دو سیستم کرد و  طی سال‌های گذشته به روش‌های مختلف همانند اتصال از طریق بانک‌های اطلاعاتی و توسعه وب‌سرویس، این معماری پیاده‌سازی و اجرا شده است. در حال حاضر بیش از ۱۲۰ ارتباط سیستمی به کمک استفاده از فناوری API میان دو سیستم شکل گرفته است و بسیاری از تبادلات اطلاعات میان دو سیستم به صورت خودکار صورت می‌ پذیرد.

چهارمین همایش ملی پیشرفت‌های معماری سازمانی آبان‌ماه امسال به میزبانی دانشگاه تهران به‌عنوان بزرگترین رویداد داخلی معماری سازمانی در سطح کشور برگزار شد. این همایش از سال ۱۳۹۶ و در نخستین دوره در دانشگاه شهید بهشتی و در سال‌های بعد به ترتیب در دانشگاه صنعتی شیراز و صنعتی شریف برگزار شده است. مراسم اعطای جوایز معماری سازمانی این همایش به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور با تعویق چندماهه در روز ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۹ در دانشگاه تهران برگزار شد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: