دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵ - 2023 February 06
کد خبر: ۵۰۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: مانور ترکیبی دور میزی تداوم کسب و کار و بازتوانی در حوادث انبار نفت ساری با شرکت مناطق معین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به میزبانی منطقه ساری برگزار شد.

به گزارش نبض نفت به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری، سبحان رجب‌پور بیان کرد: این مانور با حضور رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و نیز مناطق ساری، گرگان، گیلان، چالوس، خراسان شمالی، شاهرود، قم، البرز، تهران و اصفهان به عنوان مناطق معین در منطقه ساری برگزار شد.

 

وی اظهار کرد: این مانور در سه مرحله انجام شد که در مرحله اول قطع سیستم ویندوزی، در مرحله دوم قطع برق شهری و مرحله سوم خرابکاری و در ادامه آتش‌سوزی پیش‌بینی شد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه آمادگی مراکز حساس اقتصادی در پدافند غیرعامل از ضروریات اجتناب ناپذیر است، توضیح داد: مانور یاد شده با حضور متخصصین واحدهای مختلف عملیاتی و پشتیبانی منطقه ساری طبق سناریوی از پیش تعیین شده انجام شد که در این مانور مناطق همجوار به صورت حضوری و مناطق معین غیرهمجوار به صورت ویدئو کنفراس شرکت کردند.

وی اذعان کرد: ارزیابان مانور ترکیبی در منطقه ساری و مناطق معین موظف شدند ارزیابی خود را به صورت مکتوب به منطقه ساری ارسال و پس از جمع‌بندی به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ارسال کنند.

رجب‌پور افزود: در این مانور که رئیس پدافند غیرعامل استانداری، مدیران کل مدیریت پدافند غیرعامل و بحران استان مازندران و نمایندگان تعدادی از دستگاه‌های مرتبط استانی نیز شرکت داشتند، به ارزیابی مانور پرداختند.

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بیان کرد: آمادگی دفاعی یکی از ضروریات مقابله با حوادث است و برای آمادگی نیاز به سناریوهای متعدد در پلان‌های مختلف از جمله پیش‌بینی حوادث طبیعی و انسانی و نیز بررسی راهکارهای مقابله با آن است.

مسعود سهرابی اظهار کرد: این اولین مانور ترکیبی است که در سطح منطقه‌ای و گسترده با پلان‌های مختلف برگزار شد و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری که به عنوان یکی از مناطق استراتژیک در سوخت‌رسانی است به عنوان میزبان انتخاب شد.

سهرابی گفت: بررسی نقاط ریسک، کمبود امکانات، استفاده از ظرفیت‌های استانی و مناطق همجوار (معین) یکی از را‌ه‌های بازتوانی کسب و کار در شرایط بحرانی است که در مانورها قابلیت امکان‌سنجی دارد.

در پایان مدعوین ستادی و استانی از ستاد و انبار نفت منطقه ساری و اقدامات پدافند غیرعامل آن بازدید کرده و از توانمندی و بازدارندگی این منطقه در بحران‌های گذشته تقدیر کردند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: