/
۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲

ساز ناکوک دلار برای بازار سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 25 آبان

قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز قبل با محرک صعودی قیمت طلای جهانی رشد کرد. در شرایط کنونی فعالان بازار روند حرکتی قیمت سکه در روز جاری را چگونه پیش بینی کرده اند؟
کد خبر : ۵۸۱۱۰

نبض نفت-  بازار سکه در روز چهارشنبه شاهد قدرت‌نمایی معامله‌گران افزایشی بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد به دنبال جهش سنگین‌ قیمت طلای جهانی، جسارت خریداران سکه امامی هم بیشتر شد و فلز گران‌بهای داخلی باقدرت از سد ۲۹ میلیون تومان عبور کرد و تا پله دوم کانال یاد شده پیشروی کرد.
معامله‌گران می‌گفتند در صورتی‌ که سکه بالای مرز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ماندگار شود احتمال رسیدن آن به نیمه مرز ۲۹ میلیون تومان نیز وجود دارد. با این‌ حال ساز ناکوک قیمت دلار  برای سکه بازان و کاهش آن تا مرز کانال ۵۰ هزار تومان، باعث شد بخشی از بازیگران از خریدهای هیجانی دست بکشند.
همین امر موجب شد قیمت هر قطعه سکه امامی در واپسین ساعات معاملات نقدی روز چهارشنبه در مرز ۲۹ میلیون تومان به فروش برسد.
از سوی دیگر، در حال حاضر طلای آب‌شده در محدوده ۱۰ میلیون و ۴۶۰ هزارتومان تا ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گرفتار شده است و بسته به آنکه از کدام طرف خارج شود می‌تواند در همان جهت حرکت کند.
در شرایط کنونی فنی کارها می‌گویند که سکه امامی در بازار امروز پنجشنبه 25 آبان، مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پس از آن مقاومت ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. از سوی دیگر مرز حمایتی ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه‌بازان مهم است که اگر شکسته شود احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود. البته برخی از معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند که در روز جاری سکه بین خاکریز ۲۸ و ۲۹ میلیون تومان نوسان خواهد کرد.

 

 

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر