/

گاز

وزیر گاز ترکمنستان وارد عراق شد

زیاد علی فاضل، وزیر برق عراق در فرودگاه بین المللی بغداد از مقصد بابایف، وزیر امور گاز ترکمنستان استقبال کرد. دو طرف درباره امضای یادداشت دوجانبه رایزنی کردند.

تأمین ۷۵ درصدی گاز کشور از میدانی ۳۴ ساله پیشگیری پیش از درمان در قطب تولید گاز ایران

روزگاری در اوایل دهه ۸۰ شمسی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بیش از ۷۰ درصد از گاز مورد نیاز کشور را تأمین می‌کرد، اما امروز به‌دلیل افت طبیعی مخازن و نبود سرمایه‌گذاری، سهم این شرکت به کمتر از ۳۰ درصد رسیده است، از این رو موضوع پیچیده‌ای نیست که افت تولید پس از ۳۴ سال در میدان مشترک پارس جنوبی، هم آغاز شده باشد.

احتمال توقف جریان گاز طبیعی روسیه از طریق اوکراین در ۲۰۲۴

وزیر انرژی اوکراین اعلام کرد عرضه گاز طبیعی روسیه به اروپا از طریق خط لوله اوکراین احتمالا در ۲۰۲۴ متوقف می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان عنوان کرد تامین گاز بیش از ۸۰ درصد صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی خوزستان

دیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان از تامین گاز مورد نیاز بیش از ۸۰ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خوزستان خبر داد.

ظرفیت پالایش گاز در تابستان افزایش می‌یابد

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز گفت: تولید پالایشگاه‌های گازی کشور در تابستان امسال نسبت به تابستان پارسال، بیش از هفت میلیارد مترمکعب افزایش می‌یابد.

با بهره‌برداری از تجهیزات جدید ایستگاه بازرگان محقق می‌شود؛ کاهش امکان مناقشه‌های فنی و مالی حوزه صادرات گاز بین ایران و ترکیه

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران اعلام کرد که با بهره‌برداری تجهیزات جدید ایستگاه بازرگان، امکان مناقشه‌های فنی و مالی حوزه صادرات گاز بین ایران و ترکیه به حداقل می‌رسد.

کاهش هزینه‌های انتقال گاز از مزیت‌های توافق گازی با ترکمنستان است

یک کارشناس انرژی گفت: واردات گاز به دیگر کشورها نوعی وابستگی متقابل به وجود می‌آورد. هر چقدر حجم واردات گاز از ترکمنستان و صادرات آن بیشتر باشد، درهم‌تنیدگی بین کشورها افزایش و روابط ما با کشورهای منطقه بهبود می‌یابد و نقش بیشتری در تجارت گازی منطقه بر عهده می‌گیریم.

عبور از سال ۱۴۰۲ بدون قطعی گاز

وزیر نفت گفت: با توجه به اینکه سوخت ۹۵ درصد نیروگاه‌های کشور از طریق گاز تأمین می‌شود، وزارت نفت آمادگی لازم برای تأمین و تحویل روزانه بیش از ۳۲۰ میلیون مترمکعب گاز به این نیروگاه‌ها را در زمان اوج مصرف دارد.

در میزگرد «کنتور هوشمند، راهکار مدیریت بهینه مصرف و توزیع گاز» مطرح شد لزوم مهاجرت به اکوسیستم کنتورهای هوشمند گاز

چالش کمبود گاز در سال‌های اخیر به یک بحران تبدیل شده و افت فشار و گاه قطع شدن گاز در زمستان، نه تنها مشترکان خانگی را زیر فشار قرار می‌دهد، بلکه صنایع بزرگ را نیز با آسیب‌های جدی روبه‌رو کرده است.

رئیس مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی: ایران مطمئن‌ترین بازار گاز برای ترکمنستان است

ئیس مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با اشاره به تضعیف موقعیت‌های صادراتی برای گاز ترکمنستان گفت: مطمئن‌ترین بازار برای ترکمنستان، جمهوری اسلامی ایران است و ترکمن‌ها نیازمند بازار ایران هستند.