/

سیاسی

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس: وزارت نفت ثابت کرد می‌توان با دیپلماسی انرژی تحریم‌ها را دور زد

ضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نفت اثبات کرد که می‌توان با دیپلماسی انرژی تحریم‌ها را دور زد و این وزارتخانه در این باره کارنامه قابل قبولی داشته است.

4 بار نقض معاهده 1351 هیرمند توسط طالبان در یک هفته‌

هیئت حاکمه افغانستان با وجود اذعان کلامی به اجرای تعهدات، در بیانیه‌ها و اظهارات مسئولان خود 4 بار معاهده 1351 میان ایران و افغانستان در مسئله هیرمند را نقض کرده‌‌ است.
رئیس‌جمهوری در اجتماع باشکوه راهپیمایان ۲۲ بهمن ۱۴۰۱:

ملت بزرگ ایران پروژه تحریم‌های دشمن را خنثی کرد/ موفقیت در تولید و صادرات نفت

رئیس‌جمهوری در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: ملت بزرگ ایران پروژه تحریم‌های دشمن را خنثی کرد و در عرصه علم و فناوری متوقف نشد و در تولید و صادرات نفت و کالاهای غیرنفتی و مثبت کردن تراز تجاری موفق شد.
امیرعبداللهیان:

همکاری ایران با آژانس تداوم دارد/‌هیچ‌گاه از مذاکره و دیپلماسی فاصله نگرفته‌ایم

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که ما هیچ‌گاه از مذاکره و دیپلماسی فاصله نگرفته‌ایم تصریح کرد: همکاری ایران با آژانس تداوم دارد اما به فنی ماندن این همکاری‌ها و دوری آژانس از رویکرد سیاسی و گزینشی اصرار داریم.
تحریم‌های جدید آمریکا؛

تحریم‌های جدید آمریکا در ارتباط با محصولات پتروشیمی و نفت ایران

در ادامه سیاست‌های خصمانه واشنگتن درقبال ایران وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ۹ موسسه و شرکت ایرانی و خارجی به بهانه ارتباط با بخش پتروشیمی و نفت ایران تحریم‌هایی را اعمال کرد.
ریابکوف:

برجام هنوز نمُرده است /جایگزین معقولی برای توافق هسته‌ای نیست

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر اینکه جایگزین معقولی برای برجام وجود ندارد، اعلام کرد که این توافق هنوز نمُرده است.
سفیر ایران ؛

تاکید اروپا بر احیای کامل و سریع برجام

سفیر ایران در اتریش تاکید کرد که اروپا با رویکرد آمریکا در مورد برجام موافق نیست و بر خلاف آمریکا، بر احیای کامل و سریع آن تاکید دارند.
سخنگوی وزارت امور خارجه ؛

توضیح کنعانی در پی اعلام فهرست تحریمی ایران علیه اتحادیه اروپا و رژیم انگلیس

سخنگوی وزارت امور خارجه در پی اعلام فهرست تحریمی کشورمان علیه اتحادیه اروپا و رژیم انگلیس توضیحاتی ارائه داد.
سفیر ایران در وین مطرح کرد:

اروپا یکی از بازندگان برجام خواهد بود اگر...

سفیر ایران در وین گفت که در صورت همراهی اروپا با اقدامات و مواضع آمریکا که مدعی هستند، اکنون برجام در اولویت شان نیست یا آماده بازگشت به برجام نیستند، آنها یکی از بازندگان این بازی خواهند بود.
امیرعبداللهیان:

متناسب با رفتار اروپا گام‌های بعدی خود را تنظیم می‌کنیم

وزیر امور خارجه، مواضع فرانسه در تشویق اغتشاش در ایران را غیردوستانه خواند و گفت: ایران به دقت رفتار اتحادیه اروپا را تحت نظر داشته و متناسب با آن گام‌های بعدی خود را تنظیم خواهد کرد.