/

بین الملل

پیام تبریک دبیرکل جی‌ئی‌سی‌اف؛

پیام تبریک دبیرکل جی‌ئی‌سی‌اف به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) در پیامی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت.
پیام تبریک دبیرکل اوپک؛

پیام تبریک دبیرکل اوپک به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

دبیرکل اوپک در پیامی به وزیر نفت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و تأکید کرد: به‌دلیل کمک‌های ارزشمند هیئت به رهبری جنابعالی برای تقویت و افزایش مستمر دامنه همکاری‌ها با تولیدکنندگان غیراوپک در چارچوب توافق اوپک‌پلاس قدردان شما هستم.
تا سال ۲۰۳۰ محقق خواهد شد؛

افزایش ۱۳۰ درصدی فرصت‌های شغلی مرتبط با تولید انرژی پاک

فرصت‌های شغلی مرتبط با تولید انرژی پاک، از ۶ میلیون کنونی به نزدیک به ۱۴ میلیون شغل تا سال ۲۰۳۰ می‌رسد که بیش از نیمی از این مشاغل مربوط به تولید خودروهای برقی، صفحه‌های فتوولتاییک خورشیدی، نیروگاه‎های بادی و پمپ‎های حرارتی است.
جلالی:

همکاری نظامی سازنده ایران و روسیه به پیش می‌رود

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه در یک مصاحبه با رسانه روس اعلام کرد که همکاری نظامی دو کشور به صورت سازنده ادامه خواهد یافت.
واشنگتن:

احیای توافق هسته‌ای با ایران را از دستورکار خارج کردیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه برجام ماه‌هاست که از دستورکار کاخ سفید خارج شده، گفت دولت اکنون روی مقابله با همکاری روزافزون امنیتی بین ایران و روسیه تمرکز کرده است.
رئیس شورای عالی قضایی عراق خبر داد:

دستگاه قضایی عراق حکم بازداشت ترامپ را صادر کرد

رئیس شورای عالی قضایی عراق در اظهاراتی گفت که جنایت ترور فرماندهان پیروزی هیچگونه اساس قانونی ندارد و شهادت این دو فرمانده خسارتی بزرگ و غیرقابل جبران است.
اردوغان به پوتین:

سوریه باید برای امنیت ترکیه گام‌های سیاسی بردارد

اردوغان می‌گوید سوریه باید گام‌های سیاسی برای نابودی تهدید شبه‌نظامیان کرد بردارد.
نشست سه جانبه؛

ارمنستان نشست سه‌جانبه امروز خود با روسیه و آذربایجان را لغو کرد

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، مقامات ارمنستان حضورشان در نشستی که برای امروز (جمعه) در مسکو با همتایانشان از روسیه و جمهوری آذربایجان در راستای تدارک برای یک توافق صلح برنامه ریزی شده بود، لغو کردند.
رئیس‌جمهوری روسیه:

سقف قیمت برای روسیه به فروپاشی جهانی صنعت نفت منجر می‌شود

رئیس‌جمهوری روسیه در واکنش به طرح سقف قیمتی برای نفت این کشور ضمن تهدید احتمالی به کاهش تولید و غیرعقلانی توصیف کردن این طرح گفت: این طرح به فروپاشی جهانی صنعت نفت و سپس افزایش فاجعه‌بار قیمت‌ها منجر می‌شود.
بن سلمان:

عربستان نقش پیشرو در ثبات بازار انرژی دارد

ولیعهد سعودی تاکید کرد، عربستان نقش پیشتازانه‌ای در ثبات بازار انرژی دارد که در راستای تلاش این کشور برای مشارکت در تقویت اقتصاد داخلی و جهانی است.