/
۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۸
رئیس‌جمهوری پیش از سفر به ترکیه:

هدف‌گذاری ایران ارتقای سطح روابط تجاری و اقتصادی با ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار است

رئیس‌جمهوری، آنکارا را شریک تجاری و اقتصادی مهم تهران دانست و گفت: هدف‌گذاری ما ارتقای سطح روابط تجاری و اقتصادی با ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار است که این هدف با توجه به ظرفیت‌های موجود دو کشور قابل دستیابی است.
کد خبر : ۵۹۳۸۷

 نبض نفت - سیدابراهیم رئیسی صبح امروز (چهارشنبه، چهارم بهمن‌ماه) پیش از عزیمت به ترکیه با بیان اینکه این سفر به دعوت رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه صورت می‌گیرد، گفت: در این سفر هیئت عالی مشترک ایران و ترکیه برای مذاکرات درباره روابط دوجانبه به ویژه در حوزه مسائل اقتصادی و تجاری تشکیل خواهد شد.
وی ترکیه را شریک تجاری و اقتصادی مهم جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: هدف‌گذاری ما ارتقای سطح روابط تجاری و اقتصادی با ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار است که این هدف با توجه به ظرفیت‌های موجود دو کشور قابل دستیابی است.
به گفته رئیس‌جمهوری، اسناد مهمی در این سفر امضا می‌شود که نشان از اراده دو کشور برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی است.
رئیسی با بیان اینکه توسعه روابط ایران و ترکیه همسو با سیاست همسایگی و ارتباط با کشورهای اسلامی است، به عضویت ایران و ترکیه در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی همچون «اکو» و «شانگهای» اشاره کرد و افزود: امیدواریم این سفر موجب توسعه همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دو کشور شود.
وی مذاکره درباره مسائل منطقه‌ای را محور دیگر برنامه‌های سفر خود به ترکیه اعلام کرد و گفت: یکی از مسائل مهم منطقه‌ای که همه مسلمانان و انسان‌های بیدار جهان را نگران کرده، موضوع فلسطین است که  موضع مشترک ما و ترکیه نیز حمایت از مقاومت مردم مظلوم و مقتدر فلسطین است.
رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه فعالیت‌ها و تلاش‌هایی برای توقف بمباران‌ها در غزه انجام شده است، گفت: به‌دلیل حمایت آمریکایی‌ها و غربی‌ها از رژیم صهیونیستی، همچنان شاهد کشتار زنان و کودکان فلسطینی هستیم، اما یقین داریم که در این عرصه پیروزی متعلق به فلسطین و نابودی برای رژیم صهیونیستی خواهد بود.
رئیسی تصریح کرد: از جمله مسائل مهمی که در سفر به ترکیه باید مورد توجه قرار بگیرد، موضوع قطع شریان‌های حیاتی رژیم صهیونیستی است که می‌تواند در جهت توقف جنایات این رژیم علیه مردم فلسطین مؤثر باشد.

 

 

 

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر