/
۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷
از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه مطرح شد

واکنش تهران به بیانیه مشترک کویت و عربستان درباره میدان آرش

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره بیانیه مشترک صادره از سوی عربستان سعودی و کویت درباره میدان آرش و متعاقب سفر امیر کویت به ریاض واکنش نشان داد.
کد خبر : ۵۹۵۲۵

نبض نفت - ناصر کنعانی درباره بیانیه مشترک عربستان سعودی و کویت متعاقب سفر امیر کویت به ریاض اظهار کرد: همانطوری که بارها اعلام شده است، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا در چارچوب نتایج مذاکرات پیشین با کویت پیرامون بهره‌برداری از منابع هیدروکربنی مشترک در میدان آرش و تحدید حدود دریایی، مذاکرات دوجانبه با کویت را ادامه دهد. کما اینکه در تازه‌ترین دور مذاکرات در اسفندماه سال ۱۴۰۱ در تهران، بر این موضوع تأکید شد.
وی با تأکید بر اصل حسن همجواری و اهمیت سیاست تقویت روابط با همسایگان در دولت جمهوری اسلامی ایران افزود: ایران بر این باور است که توافق درباره این پرونده در فضای همکاری سازنده و با احترام به منافع و مصالح دو کشور قابل دسترسی است.
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: طرح ادعاهای یکجانبه در بیانیه‌های مختلف و رسانه‌ها، فضای مناسبی را برای مدیریت و پیشبرد موضوع، براساس منافع و مصالح مشترک فراهم نمی‌کند.
کنعانی بار دیگر بر آمادگی ایران برای ادامه مذاکرات فنی در فضای دوستانه با هدف رسیدن به یک راه حل مرضی‌الطرفین تأکید کرد.

 

 

 

 

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر