/
۰۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۱
مدیرعامل شرکت ملی نفت با تبریک سالروز ملی شدن صنعت نفت و آغاز سال نو تأکید کرد

دستاوردهای شرکت ملی نفت در ۱۴۰۲ نماد اعتماد به نخبگان ایرانی است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پیامی با تبریک سالروز ملی شدن صنعت نفت و آغاز سال نو، دستاوردهای این شرکت در سال ۱۴۰۲ را سرشار از تلاش و جدیت برای افزایش تولید و نماد اعتماد به نخبگان ایرانی دانست.
کد خبر : ۶۰۳۸۰

نبض نفت - در پیام محسن خجسته‌مهر آمده است:
«یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال
نوروز، سرآغاز شکفتن و رمضان، ارمغان معنویت است و چه زیباست پیوند مبارک نوروز و رمضان در سال ۱۴۰۳ که تحویل سال نو را با تحول معنوی انسان‌های بیداردل همراه کرده است.
همکاران عزیز و ارجمندم؛
دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران طی سال ۱۴۰۲ که سرشار از تلاش و جدیت برای افزایش تولید و نماد اعتماد به نخبگان ایرانی است، نشان‌دهنده آن است که علی‌رغم بدعهدی‌های استکبار جهانی، این شرکت موفق شد با بهره‌گیری از توان و امکانات داخلی، انعطاف‌پذیری، خلاقیت و تعهد کارکنان، ضمن حفظ اقتدار ملی، گام‌های مؤثری را برای شکوفایی اقتصاد ملی و اعتلای صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران بردارد.
از مهم‌ترین اقدام‌های انجام شده توسط شرکت ملی نفت ایران می‌توان به افزایش تولید و صادرات، توسعه و آغاز تولید گاز از فاز ۱۱ میدان مشترک پارس جنوبی پس از گذشت ۲۰ سال، امضای قراردادهای راهبردی و اجرایی طرح فشارافزایی میدان مشترک گازی پارس جنوبی، انعقاد بزرگترین قرارداد تاریخ صنعت نفت کشور برای توسعه ۶ میدان نفتی به ارزش ۱۳ میلیارد دلار، افزایش ۷۰ درصدی تولید نفت خام، افزایش ۷۰ میلیون مترمکعبی ظرفیت تولید گاز، توسعه پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، کشف ۷ مخزن نفتی و گازی تازه، افزایش ۲.۵ میلیارد بشکه‌ای نفت خام به ذخایر نفتی، جمع‌آوری بخشی از گازهای مشعل، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و اجرای پروژه‌های جدید به ارزش ۲۱ میلیارد دلار، رشد چشمگیر صادرات نفت خام، میعانات و فرآورده‌های نفتی، تأمین پایدار خوراک واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی، حمایت از ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان، اختصاص اعتبار به پروژه‌های عام‌المنفعه در حوزه مسئولیت اجتماعی، ثبت حد نصاب ذخیره‌سازی گاز در کشور، آغاز برداشت نفت از میدان‌های سهراب و سپهر و جفیر، آغاز توسعه میدان‌ گازی توس در شمال‌ شرق و ... یاد کرد. 
تقارن بهار قرآن و بهار طبیعت و همچنین ۲۹ اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت را به خانواده بزرگ شرکت ملی نفت ایران تبریک و تهمیت عرض می‌کنم.
اینجانب ضمن تقدیر از تلاش‌های مجدانه همکاران شریف و ارزشمندم به‌ویژه کارکنان، متخصصان، نخبگان، سازندگان و پیمانکاران ایرانی که سهم و نقش چشمگیری در موفقیت این شرکت داشته‌اند، از درگاه خالق سبحان، روزگاری آباد را برای شما و خانواده‌های محترمتان در سال جدید آرزومندم.»

 

 

 

 

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر