/
۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۰

بهینه‌سازی نزدیک به ۸ هزار موتورخانه در آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: ‌ازسال با بهینه‌سازی مصرف انرژی ۱۰۳۵ موتورخانه، شمار موتورخانه‌های بهینه‌سازی شده استان به ۷ هزار و ۷۷۷ مورد رسید.
کد خبر : ۶۰۴۲۹

نبض نفت- نادر کمالی توضیح داد: شرکت گاز استان آذربایجان شرقی همواره در بحث بهسازی و مصر ف بهینه از شرکت‌های پیشرو در سطح شرکت ملی گاز ایران از لحاظ تعداد، کیفیت و سرعت اجرا بوده و به همین دلیلبه‌عنوان استان معین استان‌های گیلان، مازندران و اردبیل برای اجرای دستورعمل‌های ابلاغی و تسریع در اجرای پروژه‌های بهسازی موتورخانه‌ها معرفی شده است.
وی با اشاره به عملکرد این شرکت در نصب بخاری‌های پربازده و کم‌مصرف هرمتیک در سطح استان اظهار کرد: نصب این نوع بخاری‌ها بر اساس تفاهم‌نامه با سازمان بهزیستی و کمیته امداد و برای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و حمایت از قشر آسیب‌پذیر جامعه آغاز شده است.
به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، همه خانواده‌های روستایی زیر پوشش سازمان‌های حمایتی جزو دستور کار اجرا قرار گرفته و تاکنون بیش از ۷۰۰ دستگاه در سطح روستاهای استان نصب شده است.
کمالی ادامه داد: بخاری های هرمتیک در ۶۵۰ مدرسه استان نیز نصب و راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: سال ۱۴۰۲ در بخش بهینه‌سازی مصرف انرژی اعم از بهسازی موتورخانه‌ها و نصب بخاری هرمتیک،  ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و امسال نیز طبق دستورعمل‌های ابلاغی، این موضوع با شتاب بیشتری تداوم خواهد داشت.

 

 

 

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر