/
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷

هوندا خودروی برقی جدید می‌سازد

هوندا ۸۰۸ میلیون دلار تا سال ۲۰۳۰ در برزیل سرمایه‌گذاری می‌کند.
کد خبر : ۶۰۷۵۸

نبض نفت -یکی از مدیران خودروساز ژاپنی هوندا روز جمعه (۱۹ آوریل) اظهار کرد که خودروساز ژاپنی هوندا  ۸۰۷.۷۴  میلیون دلار تا سال ۲۰۳۰  در کارخانه ایتیراپینا در ایالت سائوپائولو در برزیل سرمایه گذاری خواهد کرد و افزود که این شرکت قصد دارد یک خودروی هیبریدی منعطف در این کشور آمریکای جنوبی توسعه دهد.
اعلامیه هوندا از جدیدترین مجموعه سرمایه‌گذاری‌های جدید خودروسازانی مانند فولکس واگن، جنرال موتورز، استلانتیس و تویوتا در برزیل است. دولت برزیل اعلام کرد که سرمایه گذاری‌های خودروسازان در این کشور برای سال‌های آینده در حال حاضر نزدیک به ۱۳۰ میلیارد رئال است.
معاون تجاری هوندا در برزیل افزود که سرمایه‌گذاری‌های این شرکت بر روی فناوری‌های جدید و توسعه یک مدل هیبریدی برای بازار برزیل متمرکز خواهد شد که می‌تواند ۱۰۰ درصد از اتانول استفاده کند.
او به خبرنگاران گفت که این شرکت انتظار دارد تا سال ۲۰۳۰ بالغ بر ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو در کارخانه ایتیراپینا تولید کند که از ۱۰۰ هزار دستگاه در سال جاری فروش در بازار داخلی و صادرات افزایش می‌یابد.
علاوه بر خودروی هیبریدی منعطف که هنوز توسعه نیافته است، هوندا همچنین قصد دارد در سال ۲۰۲۵ یک شاسی بلند سطح پایه جدید را در بازار برزیل عرضه کند.

 

 

 

منبع:اقتصادنیوز

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر