/
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۳
دیدار وزیر اقتصاد كشورمان با وزیر مالیه عمان

توافقنامه گمركی و سرمایه گذاری بین دو كشور تجدید می‌شود

در دیدار وزیر اقتصاد عمان با سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران هر دو کشور بر تجدید تفاهم نامه های مشترک گمرکی و سرمایه گذاری بین دو کشور تاکید و قرار شد لیستی از علاقمندان سرمایه گذاری کشور عمان برای ورود به بازار ایران نیز تهیه و به تهران ارسال شود.
کد خبر : ۶۰۹۸۱

به گزارش نبض نفت به نقل از  روابط عمومی بانک ملی ایران ، در دیدار دوجانبه سعید بن محمد الصقری وزیر اقتصاد عمان با سید احسان خاندوزی، وزیر اموراقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران در ریاض بر تجدید توافقنامه های گمرکی و سرمایه گذاری بین دو کشور تاکید شد.
در این دیدار خاندوزی ضمن استقبال از علاقمندی کشور عمان برای همکاری دو جانبه و مشترک بین تهران و مسقط از پیگیری هایی که بعد از سفر پادشاه عمان به ایران انجام شد، ابزار رضایت کرده و علاقمندی جمهوری اسلامی ایران را برای تجدید تفاهمنامه های مشترک بین دو کشور در حوزه های گمرکی و سرمایه گذاری اعلام کرد.در عین حال، مقرر شد که دولت عمان لیستی از سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری در ایران را در هفته آینده به ایران ارسال و همچنین موانع سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور نیز برطرف شود.
همچنین قرار شد، در اولین فرصت، کمیته مشترک و دو جانبه هر دو کشور در موضوعات تکنیکی همکاری ها تشکیل و در اولین سفر وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران به مسقط این مساله نیز نهایی شود.
در ادامه سعید بن محمد الصقری،وزیر اقتصاد عمان نیز با ابراز رضایت از علاقمندی کشورش برای تحکیم رابطه با جمهوری اسلامی ایران ابراز علاقمندی کرده و بر تسریع در عملیاتی و اجرایی شدن تفاهم نامه های بین دو کشور نیز تاکید کرد.
گفتنی است، در سفر سلطان عمان به ایران یک توافق نامه حوزه سرمایه گذاری به عنوان کمیته مشترک سرمایه گذاری بین دو کشور به امضا شد و هر دو کشور برای توافق نامه حمایت از سرمایه گذاری به توافق رسیدند و پس از طی مراحلی در مجلس عمان به امضای دو طرف نیز رسید.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر