/
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۹

مدیر عامل هلدینگ پترو پالایش اصفهان مدیر منتخب در توسعه و توانمند سازی صنعت شد

با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان “سال جهش تولید با مشارکت مردم” و ضرورت اهمیت ویژه رشد و توسعه صنعت، انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز، در ۲۵اردیبهشت ماه دومین کنگره بین المللی توسعه و توانمندسازی صنعت با رویکردنقش رویکردهای فناورانه و هوشمندسازی در جهش تولید را در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار کرد.
کد خبر : ۶۱۳۱۰

به گزارش نبض نفت به نقل از  خبرنگار واحد رسانه روابط عمومی وبین الملل هلدینگ پترو پالایش اصفهان، این کنگره که با هدف ساخت بستری برای شناخت، ایجاد، تثبیت و توسعه حلقه های ذینفع درزنجیره توانمندسازی صنعت کشور از ابتدای حلقه تحقیق و توسعه، و مدیریت تا رسیدن به رشد تولید، در چهار محور، تاب آوری و بهبود عملکرد شبکه زنجیره تامین پایدار در صنعت، نقش تحول دیجیتال و مدیریت داده محور در توسعه صنایع رقابت پذیر، رویکرد فناورانه و مشارکت مردم در تولید مسکن و نقش هویتی زنان در توسعه و شکوفایی صنعت، مباحث گسترده را با حضور بخش خصوصی، دولتی و نهادهای ذیربط برگزار کرد؛ هلدینگ پترو پالایش اصفهان دراین همایش حضوری فعال داشت و مدیر عامل این هلدینگ علاوه بر سخنران کلیدی این همایش مفتخر به دریافت تندیس زرین به همراه لوح تقدیر این همایش شد.
اجرای۲۳پروژه آبی در اصفهان توسط پترو پالایش اصفهان
مدیرعامل هلدینگ پترو پالایش اصفهان در دومین کنگره بین المللی توسعه و توانمند سازی صنعت با اشاره به اينكه هدف گذاری ما این است که این هلدینگ تا سال ۱۴۰۵ درجمع ۵۰۰شرکت برتر دنیا قرار گیرد افزود: برای رشد و توسعه و رسیدن به چشم انداز های مد نظر باید تامین مالی هوشمندانه تعریف نمایم.
محسن قدیری، با اشاره به تعریف ۴۶۰پروژه با۶.۲میلیارد یورو اعتبارافزود: در دنیای کنونی برای اینکه از رقبل عقب نمانیم، باید فناوری داشته باشیم تحریم هستیم و فناوری به ما نمی فروشند ولی خوشبختانه در هلدینگ پترو پالایش اصفهان از سال قبل تاکنون ۱۰۰میلیون یورو تجهیزات خریداری کردیم.
وی با اشاره به اینکه هر شرکتی یادگیرنده سریع تری داشته باشد می تواند به وضعیت رقابت برتری دست یابد و از رقبای خود پیشی بگیرد افزود: ما در این زمینه تلاش کرده ایم تا برای پیوستن به جمع ۵۰۰ شرکت برتر دنیا تامین لیسانس و استاندارد دنیا و دانش فنی را داشته باشیم، ما با بررسی آخرین تکنولوژی های روز دنیا در سطح شرکت ها به بررسی ابعاد موضوع می پردازیم و از این روش مسایل را حل کنیم. البته مدیریت مهمترین و تکمیل کننده همه بخش های این مثلث است که مجموعا می توانیم به رشد ۸ درصد و مقوله ای که مد نظر مقام معظم رهبری است دست یابیم و به شعار نامگذاری شده جهش تولید با مشارکت مردم دست پیدا کنیم.
وی بااشاره به بهره برداری از طرح DHT به عنوان یک مگا پروژه که سهم تولید گازوئیل یورو ۵ را در این شرکت به ۱۰۰هزار بشکه در هلدینگ پترو پالایش اصفهان رساند گفت: این طرح ۱۶ماه زودتر بهره برداری شد و اکنون ۲۰میلیون لیتر گازوئیل یورو۵ را تحویل کلانشهرهای کشور می دهیم.
برای پالایشگاه اصفهان در حال ایجاد خط آهن هستیم
قدیری، با اشاره به راه اندازی شرکت حمل و نقل در پترو پالایش اصفهان که موفق به راه اندازی ایر لاین شده است افزود:برای پالایشگاه اصفهان در حال ایجاد خط آهن هستیم تا بخش ریلی راه اندازی کنیم و با توجه به اینکه کشورهای هدف را صادراتی مد نظر داریم از طریق خط آهن فراورده های نفتی را به اسکله دریایی برای صادرات انتقال می دهیم.
وی با اشاره به پروژه واحد تصفیه هیدروژن که ۴۰تن گوگرد را از نفت سفید جدا سازی می کند این طرح در ۱۳ ماه برای اولین بار در دنیا با این مدت زمان و حجم انجام شد دراین پروژه ۳۱هزار بشکه نفت سفید گوگرد زدایی می شود. که در سال جاری بهره برداری می شود.
مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، با اشاره به سرعت اجرای پروژه ها در پالایشگاه اصفهان گفت: طرح بسیار مهمی در پالایشگاه اصفهان توسط بانوان اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه ما در بحث زنجیره ارزش به صورت حرفه ای و دقیق وارد شده ایم افزود: طرح های راکد مانده را فعال نمودیم و یکی از طرح ها که ۱۵سال مسکوت بود را فعال نمودیم و تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
قدیری افزود: احداث پارکینگ به ظرفیت ۲۴۰۰ خودرو همچنین درختکاری در ۱۱۵۰هکتار از اراضی پالایشگاه که طی ۳سال این درخت ها رشد خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه ۲۳پروژه آبی در اصفهان توسط پترو پالایش اصفهان تعریف شده است افزود:نقاط ضعف را به نقطه قوت تبدیل کرده ایم.
حائز اهمیت است، در این همایش همچنین محمد ده بیدیان، معاون منابع انسانی و توسعه مدیریت و‌مدیر روابط عمومی و بین الملل و مهندس نظری مدیربرنامه ریزی هلدینگ پترو پالایش اصفهان حضور داشتند و لوح و تندیس این همایش به معاون منابع انسانی و توسعه مدیریت و مدیر روابط عمومی و بین الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان اهداءشد.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر