/
۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۲
بازار سکه ؛

مرز سقوط قیمت سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز سه شنبه 1 خرداد 1403

فعالان بازار می گویند که سکه امامی در مرز حساس ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار دارد و در صورتی که نرخ دلار کاهشی شود و طلای جهانی از قله تاریخی خود سقوط کند، تداوم نوسان کاهشی سکه هم محتمل است.
کد خبر : ۶۱۳۵۷

نبض نفت -  قیمت طلای جهانی در معاملات نقدی روز گذشته رکورد تاریخی زد. بر این اساس طلا که در ساعات پایانی بازارها در روز جمعه با نرخ ۲۴۱۴ دلار بسته شده بود، روز گذشته تا محدوده ۲۴۵۰ دلار بالا رفت. 
تحلیلگران اقتصادی درباره این افزایش قیمت بر چند دلیلی مهم تاکید داشتند. از منظر این فعالان بازار هجوم سرمایه‌گذاران چینی، خوش‌بینی سیاستگذاران به تغییر سیاست‌های کلان، شهادت ریاست‌جمهوری و تنش‌های احتمالی از محرک‌های اصلی صعود طلا  است. 
با این حال نگاهی به روند قیمت سکه در سایت اتحادیه طلا و جواهر حکایت از کاهش ارزش این فلز گران بها دارد.در صورتی که هر کانال قیمتی را به ۱۰ پله مساوی تقسیم کنیم عصر دیروز قیمت سکه تا پله دوم کانال ۴۰ میلیون تومان پایین‌ آمده بود.همچنین در معاملات پشت خطی سکه نوسان محدودی را ثبت کرد و در نهایت رنج شد. 
برخی از سکه بازان در معاملات پشت خطی دوشنبه شب می‌گفتند که با توجه به شرایط موجود در صورتی که نرخ دلار کاهشی شود و طلای جهانی از قله تاریخی خود سقوط کند احتمال تداوم  نوسان کاهشی سکه هم محتمل است. گفتنی است اونس طلا در حال حاضر در حدود 2414 دلار معامله می شود. 
در مجموع فنی‌های بازار معتقدند که ماندگاری سکه بالای مرز ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مهم است و در صورتی که این محدوده حفظ شود احتمال اینکه به ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد وجود دارد. در غیر این صورت اگر سکه مرز ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد ممکن است تا کانال ۳۹ میلیون تومان عقب نشینی کند.

 

 

 

 

منبع:اقتصاددنیوز

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر