/
۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۵
با تعمیرات کمپرسور ردیف هفتم واحد صادرات گاز محقق شد

جلوگیری از کاهش تولید ۲۶۰ تن بر ساعت گاز در پالایشگاه دهم پارس جنوبی

عملیات تعمیرات کمپرسور ردیف هفتم واحد صادرات گاز پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی در کوتاه‌ترین زمان ممکن با موفقیت انجام شد.
کد خبر : ۶۱۴۱۵

نبض نفت -  محمد نعمتی، مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی، گفت: با توجه به نشتی گاز مشاهده‌شده در قسمت DE کمپرسور ردیف هفتم واحد صادرات گاز تولید سازندگان خارجی، پس از بررسی موضوع و تشکیل کارگروهی از متخصصان تعمیرات و بهره‌برداری، ضمن ارزیابی خطرهای محتمل و با تأمین قطعات و ابزارآلات ویژه، تعمیرات این تجهیز با استفاده از توانایی متخصصان تعمیرات پالایشگاه دهم در دستور کار قرار گرفت.
به گفته وی، این تعمیرات در مدت کوتاه ۱۰ روز برای نخستین بار در مجتمع گاز پارس جنوبی تکمیل شد که با انجام به‌موقع و راه‌اندازی کمپرسور، از کاهش تولید ۲۶۰ تن بر ساعت گاز جلوگیری شد.
مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: همه عملیات دمونتاژ و مونتاژ قطعات داخلی با توجه به وجود قطعات داخلی کمپرسور شامل نشت‌بندهای خشک و یاتاقان‌های لغزشی و در دسترس نبودن مستندات کافی برای اندازه‌گیرهای مجاز مانند لقی‌های مورد نیاز در زمان مونتاژ برای قطعات حساس مانند DGS، با استفاده از ابعادبرداری و دقت نظر متخصصان در موقعیت سایت موردنظر انجام شد.
نعمتی با اشاره به دانش فنی بالای کارکنان این مجموعه بیان کرد: ارائه‌نشدن دستورعمل تعمیراتی از سوی سازنده، مشکلات کار را دوچندان کرده بود، اما با همت متخصصان پالایشگاه، عملیات اجرایی، دمونتاژ، مونتاژ، آزمون و راه‌اندازی با موفقیت پایان یافت که ضمن ایجاد مدیریت دانش برای مجتمع، استفاده از این تجربه برای دیگر شرکت‌های تابع وزارت نفت دور از ذهن نیست.

 

 

 

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر