/
۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۸
سخنگوی اقتصادی دولت:

رشد اقتصادی امسال بیش از ۱۴۰۲ پیش‌بینی می‌شود

سخنگوی اقتصادی دولت گفت: رشد اقتصادی امسال در پیش‌بینی‌های بانک جهانی بیش از سال ۱۴۰۲ بوده است که روند صعودی رشد اقتصاد ایران را نشان می‌دهد.
کد خبر : ۶۱۴۶۴

 نبض نفت - سیداحسان خاندوزی امروز (سه‌شنبه، هشتم خرداد) در نشست خبری با اشاره به گزارش بانک جهانی درباره رشد اقتصادی کشور، توضیح داد: گزارش‌های اخیر نهادهای بین‌المللی و بانک جهانی تأکید کرده که رشد اقتصادی ایران به مرحله پایداری رسیده است. از سویی رشد اقتصادی دهه ۹۰ از سال ۱۴۰۰ به بعد، وارد مسیر تازه‌ای شده و از نرخ‌های رشد پایین و منفی عبور کرده‌ایم.
وی رشد اقتصادی امسال را بیش از رشد اقتصادی در مدت مشابه سال ۱۴۰۲ دانست و افزود: بانک جهانی و نهادهای مالی بین‌المللی به مردم یا دولت سیزدهم نگاه‌های دلسوزانه ندارند، اما رشد اقتصادی به‌قدری بوده که امکان چشم‌پوشی نداشته‌اند. رشد اقتصادی امسال و سال ۱۴۰۴ در پیش‌بینی‌های بانک جهانی بیش از رشد سال ۱۴۰۲ است و مسیر صعودی را در اقتصاد ایران پیش‌بینی کرده‌اند.
سخنگوی اقتصادی دولت تصریح کرد: مجموع اتقاق‌های داخلی نیز سبب شد هم‌زمان با بهبود روابط بین‌المللی، رشد کُند فروش نفت ایران افزایش یابد. وزیر خارجه آمریکا در نشست سنا توبیخ شد که چرا با وجود افزایش تحریم‌ها، ایران توانسته صادرات نفت را به چند برابر دوره پیش از ریاست‌جمهوری افزایش دهد. همچنین، شاخص‌هایی مانند افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در اقتصاد داخل، مؤید رشد اقتصادی ایران است.

 

 

 

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر