/
۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۳

پیشرفت ۷۷ درصدی پروژه افزایش کیفیت بنزین پالایشگاه تهران

مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت پالایش نفت تهران از پروژه‌های افزایش کیفیت بنزین «CCR» و احداث پست ۶۳ کیلوولتی پالایشگاه بازدید کردند.
کد خبر : ۶۱۵۱۶

 نبض نفت-  مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت پالایش نفت تهران در این بازدید ضمن آگاهی میدانی از فرآیند پیشرفت پروژه‌ها و فرآیند نصب تجهیزات، ادوات و سیستم کابل کشی، برق و ابزار دقیق، بر بهره‌برداری از مرحله نخست پروژه «CCR» که احداث واحد NHT (تصفیه هیدروژنی نفتای سنگین) با ظرفیت ۱۶ هزار بشکه در روز است، مطابق برنامه و در موعد برنامه‌ریزی‌شده، تاکید کردند.
طرح CCR یا به عبارت دیگر پروژه افزایش کیفیت بنزین شرکت پالایش نفت تهران هم‌اکنون، ۷۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
گفتنی است طرح CCR جزو طرح‌های زیست‌محیطی شرکت پالایش نفت تهران است، که اجرای آن به‌منظور تأمین ملاحظات محیط زیستی، دستیابی به تعالی سازمانی و رضایتمندی جامعه بوده و با بهره‌برداری از آن افزون بر ارتقای کیفیت کل بنزین تولیدی شرکت، مقدار بنزین تولیدی مطابق با استاندارد EU-V (با عدد آرام‌سوزی ۹۱)، تا ۲۲ درصد افزایش می‌یابد.
از سویی پروژه احداث پست ۶۳ کیلو ولتی پالایشگاه تهران هم‌اکنون ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ این پروژه با هدف ایجاد پایداری در شبکه برق پالایشگاه، امکان اتصال برق تولیدی پالایشگاه به برق سراسری را ایجاد کرده و به تأمین برق مصرفی کشور در زمان اوج مصرف برق کشور کمک خواهد کرد که پیش‌بینی می‌شود پروژه احداث پست ۶۳ کیلوولتی پالایشگاه تهران، اواخر تیرماه امسال به بهره‌برداری برسد.

 

 

 

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر