/
۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۶

افتتاح نیروگاه ۵۰ مگاواتی میل نادر در سیستان و بلوچستان با حضور وزیر نیرو

نیروگاه ۵۰ مگاواتی میل نادر زابل در سیستان و بلوچستان با حضور علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و مسئولان استان به بهره برداری رسید.
کد خبر : ۶۱۶۰۷

به گزارش  نبض نفت به نقل از روابط عمومی ساتبا، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو در مراسم افتتاح نیروگاه بادی میل نادر زابل در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: نیروگاه بادی میل نادر با ظرفیت ۵۰ مگاوات و توربین های ۲.۵ مگاواتی به بهره برداری رسیده است. وی افزود: تولید برق از انرژی پاک این نیروگاه برای تامین مصارف منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.
محرابیان عنوان کرد: زیرساخت "میل نادر" را برای تولید ۶۰۰ مگاوات توسعه داده ایم و با استفاده از ظرفیتهای سرمایه گذاران، این ظرفیت را به ۶۰۰ مگاوات خواهیم رساند.
به گزارش ساتبا، نیروگاه میل نادر سالانه ۲۱۰ هزار مگاوات ساعت برق تولید می‌کند که معادل ۷۰ درصد مصرف برق سه کارخانه سیمان سیستان، خاش و تیس در استان سیستان و بلوچستان است.
ساخت نیروگاه بادی میل نادر به مساحت تقریبی 1000 هکتار در شمال غرب زابل به ظرفیت ۵۰ مگاوات شامل ۲۰ واحد توربین بادی 2.5 مگاواتی با تکنولوژی روز توربین های بادی جهانی و قابل کارکرد در شرایط گرد و غبار و دمای بالا ساخته شده است.
نیروگاه‌ بادی، دارای مکانیسم توسعه پاک (CDM) است و دی اکسید کربن تولید نمی‌کند؛ ضمن اینکه نیروگاه میل نادر زابل سالانه از انتشار حدود 140 تن دی اکسید کربن در سال جلوگیری می کند. هم اینک ظرفیت تجدیدپذیر در حال بهره برداری سیستان و بلوچستان معادل 60 مگاوات است که 50 مگاوات آن متعلق به نیروگاه بادی میل نادر زابل است که در دولت سیزدهم احداث و به بهره برداری رسیده است.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر