/
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۴
کاظمی‌طباء فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه تاکید کرد:

ضرورت نگاه ویژه به حوزه محیط زیست و آموزش و پرورش

کاظمی‌طباء فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه معتقد است حوزه‌های آموزش و پرورش و محیط زیست، جزو عرصه‌هایی هستند که با سایر حوزه‌ها تفاوت دارند و باید با نگاه ویژه‌ای به مسائل این دو حوزه پرداخت.
کد خبر : ۶۱۶۶۰

ضرورت نگاه ویژه به حوزه محیط زیست و آموزش و پرورشبه گزارش نبض نفت به نقل از خبرنگار واحد رسانه روابط عمومی و بین الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، سیدمحمدرضا کاظمی‌طباء فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه درهمایش آموزشی قوانین، مقررات و ضوابط محیط ‌زیست که به مناسبت هفته محیط زیست به میزبانی پالایشگاه اصفهان در سالن اجتماعات شهرک شهید محمد منتظری برگزار شد ، ضمن تبریک فرا رسیدن  هفته محیط زیست، یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهید رئیسی و شهدای خدمت را گرامیداشت و گفت: حوزه‌های آموزش و پرورش و محیط زیست، جزو عرصه‌هایی هستند که با سایر حوزه‌ها تفاوت دارند و باید با نگاه ویژه‌ای به مسائل این دو حوزه پرداخت.

وی با تاکید براهمیت مسائل محیط زیست، یادآور شد: ایستگاه محیط زیست موته در سال ۹۰ حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما متاسفانه در دهه گذشته این ایستگاه به حال خودش راه‌اندازی شده بود‌.با این حال با روی کار آمدن دولت سیزدهم اقدامات خوبی در جهت تکمیل این ایستگاه برداشته شد و ظرف یک یا دو هفته آینده افتتاح خواهد شد.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه ادامه داد: روزی که آمدیم سازمان محیط زیست شاهین‌شهر و میمه در یک زیرزمین و در یک زیرپله کار اداری انجام می‌دادند. این در حالی است که در آن زمان برای ساختمان محیط زیست شهرستان کلنگ‌زنی شده و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما این ساختمان هم به حال خودش رها شده و بخش‌هایی از آن را هم برده بودند و تتها ۳۵ درصد آن باقی مانده بود ما در این مدت منابع آن را از محل مسئولیت اجتماعی شهرک صنعتی مورچه خورت تامین کردیم و ظرف یک ماه آینده پروژه آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته به دلیل محدودیت امکانات نمی‌توانستیم بازرسی داشته باشیم، اضافه کرد: با این حال در دوسال گذشته نسبت به مدت مشابه تعداد بازرسی‌های انجام شده ۱۴ برابر شد‌

کاظمی‌طباء از تولید و عرضه مازوت بدون گوگرد برای نیروگاه شهید منتظری خبر داد و گفت: امیدواریم که با این اتفاق این گره از محل محیط زیست استان حل شود‌.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر