/
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۸

قیمت نفت تثبیت شد/ بازگشت به سطوح ۸۰ دلار

انتظار سرمایه‌گذاران برای نشست سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا درباره نرخ بهره و داده‌های مربوط به تورم، قیمت نفت در بازارهای جهانی را ثابت نگه داشت.
کد خبر : ۶۱۶۹۷

به گزارش نبض نفت به نقل از  خبرگزاری رویترز، در پی انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار داده‌های مربوط به تورم ایالات متحده و چین و نتیجه نشست سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا به‌منظور مشاهده اثرش بر تغییر قیمت‌ها و تقاضا قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه (۲۲ خرداد) تا حد زیادی ثابت بود.
قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال تا ساعت ۱۱ و ۲۱ دقیقه به وقت گرینویچ با ۱۴ سنت یا ۰.۲ درصد افت به ۸۱ دلار و ۴۹ سنت برای هر بشکه رسید.
قیمت این شاخص پس از بهبودی نسبت به رقم ۷۷ دلار و ۵۲ سنت در هفته گذشته که به کمترین سطح از فوریه رسیده بود، با کاهش روبه‌رو شد، در آن  زمان سرمایه‌گذاران از مازاد عرضه و تقاضای پایین تا پایان سال ۲۰۲۴ نگران بودند.
قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا با ۱۸ سنت یا ۰.۲ درصد افت، ۷۷ دلار و ۵۶ سنت برای هر بشکه معامله شد.
قیمت‌های جهانی نفت خام در معاملات روز دوشنبه (۲۱ خرداد) حدود سه درصد افزایش یافت و به بالاترین حد یک هفته‌ای رسید زیرا انتظار می‌رود فصل تعطیلات تابستانی نیمکره شمالی سبب افزایش تقاضای سوخت در تابستان امسال شود.
برخی تحلیلگران گفتند که با توجه به احتمال باقی ماندن نرخ‌های بهره بالاتر به‌دلیل تورم فراتر از حد مطلوب، احتمال دارد این افزایش کوتاه‌مدت باشد.
انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده آمریکا برای ماه مه و پایان نشست سیاست‌گذاری دو روزه بانک مرکزی روز چهارشنبه (۲۳ خرداد) خواهد بود.
کلوین وونگ، تحلیلگر ارشد بازار OANDA گفت: محرک کلان نامطلوب بالقوه برای قیمت نفت، داده‌های مربوط به تورم چین خواهد بود که فردا (چهارشنبه، ۲۳ خرداد) منتشر می‌شود.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر