/
۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰

یک واحد نیروگاهی شرکت فجر انرژی، تعمیرات اساسی شد

تعمیرات اساسی یک واحد تولید برق ناحیه ۲ شرکت فجر انرژی با ۴۲ هزار نفرساعت کار با موفقیت به پایان رسید.
کد خبر : ۵۹۴۳۹

به گزارش نبض نفت به نقل از روابط‌عمومی شرکت فجر انرژی خلیج‌فارس، توربین‌های تولید برق و بخار از حیاتی‌ترین تجهیزات در مجتمع به شمار می‌روند که باتوجه‌به اهمیت آنها، نقشی کلیدی در استمرار تولید شرکت‌های پتروشیمی منطقه دارند برای حفظ این تجهیزات و جلوگیری از کاهش کارایی آنها، برنامه‌ریزی مدون توسط شرکت فجر انرژی صورت‌گرفته است.
در این برنامه‌ریزی توربین‌ها پس از گذشتن از ساعت کارکرد مشخصی تعمیر اساسی شده تا قابلیت اطمینان آن‌ها افزایش یابد.
مهر ۱۴۰۲، با آغاز فصل پائیز و کاهش مصارف پائین دستی، فرصتی مناسب برای تعمیر اساسی توربین‌های نیروگاه‌های فجر است.
واحد شماره ۳ نیروگاه ناحیه ۲ این شرکت بیش از ۵۷.۵ هزار ساعت عملیات تولید را سپری کرده و اکنون وقت آن رسیده تا قطعات ریزودرشت این بخش باز شده، تعمیر و یا تعویض شوند.
تیم‌های تعمیراتی شرکت فجر با هماهنگی و همراهی واحدهای بهره‌برداری، خدمات فنی و... طی ۷۰ روز این واحد را تعمیر اساسی کرده و بیش از ۴۲ هزار نفرساعت برای این تجهیز وقت گذاشته‌اند.
در این پروژه ۱۵ فعالیت مهم و اساسی انجام شده که تعمیر و تعویض پره‌های ثابت و متحرک توربین، تعمیر محفظه‌های احتراق، ترمیم کامل عایق‌های بدنه، تعویض فیلترها و تعمیر ولوها، تعمیر پمپ‌های خنک‌کننده‌ها، الکتروموتورها و ترانس‌های اصلی بخشی از آن است.
شرکت فجر انرژی خلیج‌فارس به‌عنوان قلب تپنده منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و موتور محرک این منطقه، وظیفه تولید و تأمین برق، بخار، هوا و آب صنعتی و تصفیه پساب‌های صنایع مستقر در منطقه اقتصادی پتروشیمی را بر عهده دارد.
 کارکنان این شرکت توانسته‌اند با نگرش بر اصل تولید پایدار و مستمر، از جمله انجام تعمیرات اساسی در واحدهای مختلف، رکوردهای جدیدی در تولید پایدار و مستمر انرژی و تحویل آن به مشتریان منطقه ثبت کنند.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر