/
۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۴

توصیه‌های امنیتی نوروز ویژه مشتریان محترم بانک کارآفرین

رعایت نکات امنیتی در استفاده از کارت‌های بانکی از سوی شهروندان به منظور جلوگیری از سرقت و برداشت غیر مجاز وجه ضروری است، بر همین اساس بانک کارآفرین در راستای سپری کردن تعطیلات امن و به‌منظور حفاظت از امنیت حساب و اطلاعات بانکی‌تان، پیشنهاد می‌کند به توصیه‌های امنیتی زیر توجه کنید.
کد خبر : ۶۰۳۶۱

 به گزارش نبض نفت به نقل از روابط عمومی بانک کار آفرین ؛

مشتریان گرامی؛
با توصیه‌های امنیتی زیر تعطیلات امنی را سپری کنید:
۱- در تعطیلات نوروز شعب کشیک بانک کارآفرین آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی است. برای اطلاع از فهرست شعب کشیک، به وب سایت بانک کارآفرین به نشانی https://www.karafarinbank.ir مراجعه کنید. 
۲-  هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز و حل مشکل‌تان هرگز از غریبه‌ها کمک نگیرید و اطلاعات حساب را در اختیارشان نگذارید و حتی الامکان از دستگاه‌هایی که در معابر تاریک و خلوت هستند، استفاده نکنید.
۳- هنگام خرید به صورت اینترنتی از سایت‌های معروف و با نام و نشان معتبر خرید انجام دهید. 
۴- به منظور جلوگیری از سوءاستفاده از کارت بانکی در هنگام خرید، رمز خود را شخصاً در دستگاه کارتخوان وارد کنید و از رویت رمزتان توسط دیگران جلوگیری کنید. همچنین دقت فرمائید که دستگاه کارتخوان تحت کنترل دوربین نباشد.
۵- هنگام خرید با استفاده از دستگاه کارتخوان، تا زمان اتمام پردازش عملیات، محل را ترک نکنید و در صورت بروز خطا رسید مربوطه را تا حصول اطمینان از کسر نشدن وجه از حسابتان، نگهداری کنید.
۶- توصیه می‌شود، پیش از انجام خرید از گواهی نماد اعتماد الکترونیکی فروشگاه، اطمینان حاصل کنید.
۷- در بعضی مواقع کلاهبرداران شما را به صفحاتی هدایت می‌کنند که آدرسی بسیار شبیه به آدرس اصلی بانک دارند؛ سیستم پرداخت الکترونیکی بانک کارآفرین از Https و روش های مطمئن رمزنگاری استفاده می‌کنند. دقت کنیدکه در نوار آدرس اینترنتی صفحه پرداخت بانک، نماد یک قفل با عبارت //:HTTPS  درج شده باشد.
۸- صفحاتی که ناخواسته (Pop up) در برابر شما باز می‌شوند، امکان سوء استفاده و تقلبی بودن را دارند.
۹- در زمانی که به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک رهنمون می شوید، دقت کنید کـه حتما آدرس صفحه درگاه پرداخت الکترونیکی، متعلق به بانک باشد.
۱۰- از مراجعه به خودپردازهایی که در مکان‌های کم تردد قرار دارند، تا حد ممکن خودداری کنید.
۱۱- در صورت مشاهده هرگونه رفتار مشکوک امنیتی، به سرقت رفتن کارت‌ها و اطلاعات حساب‌های بانکی، مراتب را از طریق شماره ۲۳۳۵۰-۰۲۱ به مرکز امور مشتریان بانک کارآفرین، اطلاع رسانی کنید.
۱۲- در نظر داشته باشید جهت انتقال وجه، تنها اعلام شماره حساب/ شماره کارت به فرد انتقال دهنده، کفایت می‌کند.
۱۳- از باز کردن و نصب هرگونه پیام ناشناس، حاوی لینک دانلود نصب همراه بانک کارآفرین (Hibank)، جداً خودداری کنید. 
۱۴- هنگام استفاده از اینترنت اماکن عمومی (Free Wi-Fi) از انجام هرگونه تراکنش های بانکی، خودداری کنید. 
۱۵- بمنظور جلوگیری از افشای اطلاعات حساس پیامک شده، با انجام تنظیمات مقتضی، نسبت به عدم نمایش محتوای پیام‌های دریافتی بر روی صفحه قفل (Lock Screen)، اقدام کنید.
۱۶- پس از استفاده از نرم افزارهای بانکی و وب‌سایت‌های آن، از دکمه خروج موجود در آن، استفاده کنید. 
۱۷- توصیه می شود، جهت تنظیم یا تغییر کلمه عبور خدمات الکترونیک موارد ذیل رعایت شود:
طول کلمه عبور حداقل شامل ۸ کاراکتر باشد.کلمه عبور باید ترکیبی از کاراکتر های خاص، اعداد و حروف کوچک و بزرگ باشد.کلمه عبور نباید حاوی کلمات مرتبط با اطلاعات شخصی شما باشد. (مانند تاریخ تولد، کدپستی، شماره موبایل و ...)
* بانک کارآفرین لحظات خوشی را در نوروز ۱۴۰۳ برای شما آرزومند است *

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر