/
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
رئیس اتاق بازرگانی تهران:

ایران آماده سرمایه‌گذاری در صنایع نفت و پتروشیمی سنگال است

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به عملیات اجرایی در بندر داکار سنگال، ایران آماده سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و پتروشیمی در این بندر است.
کد خبر : ۳۴۵۰۱
به گزارش نبض نفت، در وبینار توسعه همکاری‌های ایران - داکار در محل اتاق بازرگانی تهران، دو طرف ضمن برشمردن فرصت‌های همکاری ایران و سنگال، درباره ارائه فهرست اقلام مورد نیاز بازرگانی و تلاش برای توسعه مراودات اقتصادی متعهد شدند.

در این نشست، مسعود خوانساری، با اشاره به اینکه برگزاری این وبینار ازسوی سفیر ایران در سنگال پیشنهاد شده است، گفت: مهم‌ترین اقلام صادراتی سنگال، شامل کالاهایی چون فرآورده‌های پتروشیمی، فسفات طلا و سیمان است و واردات این کشور، بیشتر شامل مواد غذایی و نوشیدنی، کالاهای سرمایه‌ای، نفت خام و خودرو می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی سنگال و بندر داکار به‌عنوان پایگاه دریایی، این کشور و شهر داکار ‌می‌تواند به پایگاه صادراتی ایران به کشورهای غربی و مرکزی آفریقا تبدیل شود.

در ادامه این نشست، عبدالله سو، رئیس اتاق بازرگانی داکار نیز با اشاره به اینکه این وبینار و گفت‌وگوهای مجازی ‌می‌تواند امکان شناخت دو طرف از ظرفیت‌های یکدیگر را فراهم کند، گفت: در چارچوب این همکاری‌ها ‌می‌توانیم فهرست کالاهای موردنیاز خود را تبادل کنیم، ما ‌می‌دانیم که ایران کشوری نفت‌خیز است، البته سنگال نیز امکاناتی دارد که ‌می‌تواند در اختیار ایران قرار دهد.

وی افزود: ما فعالیت‌هایی را در زمینه اکتشاف نفت آغاز کرده‌ایم و ایران ‌می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند، باید ببینیم چگونه در چارچوب توافق‌ها ‌می‌توانیم مراودات تجاری دو کشور را ارتقا دهیم.

عبدالقادر، معاون رئیس اتاق داکار نیز با بیان اینکه امکانات و زمینه‌های متعددی برای همکاری وجود دارد، گفت: یکی از این زمینه‌ها نفت و گاز است زیرا سنگال نیز منابع نفت و گاز بسیاری دارد و از سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ وارد باشگاه صادرکنندگان نفت خواهد شد.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر