/
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

فشار شرکت‌های نفتی آمریکا به بایدن برای لغو تحریم نفتی ونزوئلا

شرکت‌های نفتی وارد کننده نفت ونزوئلا بایدن را تحت فشار قرار می‌دهند تا ممنوعیت فروش سوخت به این کشور عضو اوپک را که زندگی مردم را با مشکل مواجه کرده، بردارد.
کد خبر : ۳۴۵۴۵
به گزارش نبض نفت به نقل از رویترز، نمایندگانی از عرضه‌کنندگان سوخت به ونزوئلا، واردکنندگان نفت ونزوئلا و گروه‌های مدافع اعلام کردند قصد دارند دولت باید این را برای برداشتن ممنوعیت مبادله نفت خام در ازای دیزل با ونزوئلا تحت فشار قرار دهند.

 دولت ترامپ در آخرین فصل 2020 شرکت‌ها را از ارسال سوخت دیزل به ونزوئلا در ازای نفت خام منع کرد. این معامله‌ها به مدت بیش از یکسال از تحریم‌های شرکت نفت دولتی ونزوئلا معاف بودند.

 نگرانی‌هایی در مورد تاثیرات کمبود احتمالی دیزل بر زندگی مردم به وجود آمده است. این سوخت در حمل و نقل عمومی، کشاورزی و ژنراتورهای ونزوئلا جهت تقویت شبکه برق آن و جلوگیری از خاموشی‌ها کاربرد دارد.

 کمبود شدیدتر دیزل باعث کمبود گسترده بنزین در ونزوئلا می‌شود چون پالایشگاه‌های این کشور تنها با بخشی از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند. بیش از یکسال است که واشنگتن به مشتریان شرکت نفت ونزوئلا اجازه فروش بنزین به این کشور بحران زده عضو اوپک را نمی‌دهد.

 شرکت‌های نفتی امیدوارند دولت بایدن رویکرد راهبردی‌تری در قبال ونزوئلا در پیش بگیرد و تحریم‌هایی را که زندگی مردم را با مشکل مواجه می‌کنند و تاثیری در عملکرد دولت حاکم ندارند، بردارد.

 بایدن هم مادورو را یک دیکتاتور می‌داند و مشاوران می‌گویند او هم برخی تحریم‌ها را حفظ می‌کند.

 شرکت‌های ریلاینس اینداستریز هند، رپسول اسپانیا و انی ایتالیا قبلا اجازه داشتند نفت خام ونزوئلا را در ازای دیزل پالایش کنند.

 شرکت نفت دولتی ونزوئلا از ماه نوامبر هیچ محموله دیزلی وارد نکرده است و هشدار داده ذخایر دیزل آن تا پایان فصل زمستان یا اولین ماه بهار  تمام می‌شود. ونزوئلا در حال حاضر شدیداً برای واردات سوخت مخصوصاً بنزین وابسته به ایران است.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر