/
۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۲

روند افزایشی قیمت نفت سرعت گرفت

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه با سیگنال‌هایی که از محدودتر شدن عرضه مشاهده می‌شود و وعده مقامات چینی برای تقویت اقتصاد این کشور، برای سومین روز متوالی افزایش یافت.
کد خبر : ۵۵۹۱۲

به گزارش نبض نفت به نقل از رویترز بهای معاملات نفت برنت با ۲۲ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، به ۸۲ دلار و ۹۶ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۳ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، به ۷۸ دلار و ۹۷ سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص روز گذشته با بیش از دو درصد افزایش بسته شده بودند و به بالاترین حد خود از آوریل رسیده بودند.

شاخصهای بازار جهانی نفت تحت تاثیر انتظارات برای کاهش بیشتر عرضه از سوی اوپک پلاس، به مدت چهار هفته متوالی، افزایش پیدا کرده بودند. بعضی از تحلیلگران می‌گویند قیمت نفت ممکن است در کوتاه مدت، افزایش بیشتری پیدا کند.

ادوارد مویا، تحلیلگر شرکت OANDA در این باره گفت: معامله‌گران انرژی، اعتماد رو به رشدی پیدا کرده‌اند که روند تحکیم سیاست پولی بانکهای مرکزی جهان به زودی به پایان می‌رسد و این امر می‌تواند از رشد اقتصاد جهانی پشتیبانی کند.

در بحبوحه روند احیای ضعیف دوران پساکرونا، سران چین که دومین اقتصاد بزرگ جهان و دومین مصرف کننده بزرگ جهان است، وعده داده اند حمایت سیاستی از اقتصاد را مضاعف کنند و به تقویت تقاضای داخلی معطوف شده اند. با این حال، آمار نامطلوب در منطقه یورو و آمریکا، ضعفی که در سراسر اقتصاد جهانی وجود دارد را بارز کرد.

سرمایه‌گذاران انتظار دارند فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا هفته جاری، نرخ بهره را یک چهارم واحد افزایش دهند. بنابراین، توجه همه به اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا درباره افزایش آتی نرخ بهره معطوف خواهد بود.

آمار هفتگی ذخایر نفت آمریکا بعدازظهر روز سه شنبه از سوی موسسه امریکن پترولیوم منتشر میشود. چهار تحلیلگر در نظرسنجی رویترز، برآورد کردند که ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ ژوییه، به میزان حدود دو میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است.

 

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر