/
۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۹

واریز ۷۷ میلیارد ریال در یک شبانه‌روز به حساب خزانه دولت از فروش مرزی سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه ضمن ابراز خرسندی از اجرای موفق طرح «باک پر» در مرزهای زمینی بازرگان، سرو، پلدشت و رازی گفت: با توجه به اقدام‌های انجام‌شده به‌منظور جلوگیری از قاچاق و خروج خارج از شبکه سوخت، روز شنبه، ۲۱ مردادماه ۷۷ میلیارد ریال با تلاش مضاعف کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه بازرگان به حساب خزانه دولت واریز شد.
کد خبر : ۵۶۳۱۹

نبض نفت-احمد مجرد گفت: به شکر خدا توانستیم با همکاری و همراهی مسئولان استانی و کشوری، همچنین همت ستودنی کارکنان شاغل در مرزهای یادشده، افزایش قابل‌توجهی را در مقدار درآمد دولت از محل کنترل فروش مرزی شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه درآمد حاصل از فروش مرزی منطقه در چهار ماه گذشته امسال ۷ هزار و ۶۳۲ میلیارد ریال بوده، افزود: هم‌زمان این طرح بسیار کارآمد افزون بر کامیون‌های ایرانی برای اتوبوس‌ها نیز اجرا شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: با مقایسه درآمد مرزی منطقه در این مدت با مدت مشابه سال ۱۴۰۱، با وجود اینکه حجم فرآورده عرضه‌شده ۲۷ درصد کاهش یافته، کاهش تردد خودروهای خروجی ۹ درصد افزایش یافته است که نشان از پیشرفت چشمگیر منطقه در مقابله با سودجویان و دلالان همیشه حاضر در صحنه است.

مجرد تصریح کرد: تشدید نظارت بر جمع‌آوری باک‌های غیراستاندارد و جاسازشده در کامیون‌های ایرانی و خارجی و اتوبوس‌های خروجی از مرز، توجه به استانداردسازی باک خودروها و الزام به رعایت آن، همچنین جلوگیری از خروج غیرمجاز سوخت از ویژگی‌های مهم اجرای طرح فروش «باک پر» به‌شمار می‌آید.

وی اظهار کرد: فروش سوخت در مناطق مرزی یکی از راهکارهای مؤثری است که می‌تواند بر روند کاهش قاچاق فرآورده‌های نفتی، با توجه به اختلاف قیمت فاحش آن با کشورهای همسایه بسیار مؤثر باشد. هم‌اکنون روزانه ۵۰۰ دستگاه انواع کامیون و سواری در مرزهای بازرگان، سرو، رازی و پلدشت پایش می‌شود.

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر