02 مهر 1402
کد خبر: ۵۶۳۸۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۷
عده ای از معامله گران باور دارند با تعطیل شدن هرات در اولین روز هفته، احتمالا بازار داخلی هم نوسان محدودی در مرز 48 و 49هزار تومان خواهد داشت.

نبض نفت-قیمت دلار در معاملات پشت خطی روز جمعه در مقایسه با قیمت نقدی عصر پنجشنبه گذشته نوسان محدودی را ثبت کرد و درحول و حوش 49 هزار و 50 تومان به فروش رسید.قیمت دلار در هرات هم عصر پنجشنبه گذشته در حدود 48 هزار و 800 تومان به فروش رسید و گفته شده که هرات امروز شنبه 28 مرداد ماه تعطیل است.

عده ای از معامله گران می گفتند با تعطیل شدن هرات در اولین روز هفته، احتمالا بازار داخلی هم نوسان محدودی در مرز 48 و 49هزار تومان خواهد داشت.

 

روز جمعه  قیمت تتر  با افزایش حتی وارد کانال 50 هزار تومان شد و با برخورد به مقاومت 50 هزار و 300 تومان کاهشی شد و دوباره به کانال 49 هزار تومان برگشت. فاصله  قیمت تتر  و قیمت  دلار هرات  به هزار تومان رسیده است. به اعتقاد معامله‌گران اگر  قیمت دلار  هرات مرز حمایتی 48 هزار و 600 تومان را از دست بدهد  قیمت دلار  تهران هم با فشار فروش وارد کانال 48 هزار تومان می‌شود.

روز گذشته معامله گران نظاره گر دیدار امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی بودند. برخی از فعالان بازار باور دارند اگر بازار ارز به قاعده قبل عمل کند سفر وزیر خارجه به عربستان می تواند دلار را برای روز شنبه کاهشی کند.از نظر این دسته در شرایط فعلی مرز 48 هزارو 600 تومان برای قیمت دلار مهم است.معامله گران می گفتند اگر قیمت دلار زیر این مرز تثبیت دهد این احتمال وجود دارد که فشار فروش در بازار زیاد شود. 

البته دسته ای هم باور دارند که در روزهای پایانی هر ماه احتمالا نقدی در بازار کم شود و بازار با کاهش تقاضا روبرو شود.

منبع:اقتصاد نیوز

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان