08 مهر 1402
کد خبر: ۵۶۵۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹
قیمت دلار هفته گذشته در دو سطح 48 هزار و 600 تومان و 49 هزار و 200 تومان در نوسان بود. پیش‌بینی معامله گران برای قیت دلا در اولین روز هفته جاری چیست؟

نبض نفت-در هفته‌ای که گذشت قیمت دلار با نوسان در بازه قیمتی 48 هزار و 600 تا 49 هزار و 300 تومان به فروش رسید.

در روز‌های ابتدایی هفته، بازه 48 هزار و 600 تا 48 هزار و 800 تومان، منطقه محبوب دلار بود. اما در روز‌های میانی هفته نرخ این ارز روند افزایشی جدیدی را آغاز کرد و تا روز چهارشنبه به آن ادامه داد.

 

سقف این روند افزایشی رقم 49 هزار و 250 تومان بود. اما در بازار روز پنج‌شنبه بخشی از این رشد قیمت جبران شد و نرخ اسکناس آمریکایی مجددا به‌مرز 2 کانال 48 و 49 بازگشت.

معامله‌گران می‌گویند دو سطح 48 هزار و 600 تومان و 49 هزار و 200 تومان، سد مستحکم قیمتی بازار ارز شده‌اند و نوسان‌گیران در مقاومت می‌فروشند و در حمایت، خریدار می‌شوند.

گزارش جدید  بلومبرگ نیز می‌تواند مورد توجه عده‌ای از معامله‌گران قرار گیرد. بلومبرگ در گزارش جدید خود مدعی شده با اینکه ایران و آمریکا درخصوص مسائل دیپلماتیک از جمله توافق هسته‌ای اختلاف دارند، اما در حال نزدیکی به توافقی در  بازار نفت  هستند. بلومبرگ عنوان کرد که میزان تولید نفت ایران به بالاترین میزان خود طی پنج سال گذشته رسیده و در حال ارسال بیشترین میزان نفت خام خود به چین طی یک دهه گذاشته بوده است. 

برخی از  فعالان اقتصادی با توجه به این خبر انتظار دارند که درآمد نفتی ایران بیشتر شود  و در نتیجه دست بازار سارز در کنترل نرخ ارز در تهران بالا برود. با این حال قیمت دلار در روز جمعه کاهش قابل توجهی را ثبت نکرد. برخی از معامله‌گران می‌گویند به همین دلیل احتمال دارد که بازار ارز نسبت به این خبر بی‌تفاوت باشد.

منبع:اقتصاد نیوز

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان