03 مهر 1402
کد خبر: ۵۶۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۵
ارزیابی بازار نشان می‌دهد در روز آرام دلار برخی از پرطرفدارهای ایران‌خودرو در بازار افت قیمت داشتند و برخی دیگر هم به دلیل حواشی موجود در بازار کشف قیمت نشدند.

نبض نفت-فعالان بازار خودرو معتقدند اعلام خبر زمان ورود خودروهای وارداتی به بازار از آذرماه (حدود 3 ماه آینده) از یک سو و نوسان نرخ دلار از سوی دیگر از سوی دیگر عمده دلیلی است که موجب شده تا بازار خودرو به شکل کاهشی خود ادامه دهد. روندی که چند هفته‌ای است شاهد آن هستیم و با توجه به اخبار و حواشی که حول بازار خودرو می‌چرخد می‌توان گفت این بازار تا اطلاع ثانوی به روند خود ادامه خواهد دهد و تا زمانی که حواشی وجود دارد امکان پیش‌بینی قیمت در بازار وجود نخواهد داشت.

از سوی دیگر نامشخص بودن وضعیت بازار  موجب شده تا برخی از خودروها به دلیل حواشی موجود در بازار کشف قیمت نشدند. در این خصوص می‌توان به دو خودور پرطرفدار «دنا پلاس توربو اتومات» و «هایما S5 پلاس» اشاره کرد که قیمت آنها در بازار امروز نامشخص بود.  براساس ارزیابی بازار امروز پرطرفدارهای ایران‌خودرو در بازار افتی یک تا 4 میلیونی داشت و «سمند سورن پلاس» هم بدون تغییر راهی بازار شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «207 پاناروما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است امروز «سمند سورن پلاس» در بازار 565 میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد امروز «هایما S5 پلاس» در بازار کشف قیمت نشد و با این شرایط قیمت روز گذشته ملاک قیمت این خودور خواهد بود.  دربازه زمانی مورد بررسی «رانا پلاس» در بازار 486 میلیون تومان قیمت خورد و با افت یک میلیون تومان راهی بازار شد. «دناپلاس» هم امروز در بازار  627 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 3 میلیونی داشت. ارزیابی بازار نشان می‌دهد «دنا پلاس توربو اتومات» هم امروز کشف قیمت نشد و با این شرایط همانند «هایما S5 پلاس» ملاک قیمت روزگذشته خواهد بود. «207 پاناراما اتومات» نیز با افت 4 میلیومی 794 میلیون تومان قیمت خورد این خودور که در ماههای گذشته بیشترین افت قیمت را داشته از روز گذشته وارد کانال 700 میلیونی‌ها شد.

منبع:اقتصاد نیوز

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظرات بینندگان