/
۰۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۱

مشاركت منطقه ویژه پارس در پاكسازی آلودگی نفتی سواحل گناوه

سخاوت اسدی، مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از مشارکت این سازمان در مدیریت آلودگی نفتی سواحل بندر گناوه در استان بوشهر خبر داد.
کد خبر : ۵۶۶۴۲

به گزارش نبض نفت به نقل از روابط عمومی  پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه پارس، مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس با اعلام این خبر افزود: سازمان منطقه ویژه پارس همسو با عمل به مسئولیت‌های اجتماعی به مشارکت در پاکسازی آلودگی نفتی ناشی از نشت نفت از خط لوله انتقال نفت از گناوه به جزیره خارک پرداخت.

اسدی عنوان کرد: این سازمان در راستای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از گسترش لکه نفتی در شمال استان بوشهر تیم های تخصصی و تجهیزات مدیریت و مقابله با آلودگی را به گناوه اعزام کرده است.

وی افزود: سازمان منطقه ویژه پارس در بخش حفاظت از محیط زیست و مدیریت بحران‌ رسالت خود را فراتر از مرزهای عملیاتی تعریف شده منطقه پارس جنوبی می‌داند.

سخاوت اسدی همچنین بیان کرد: این سازمان با اعزام مرکز فرماندهی عملیات و ارتباطات پرتابل شامل تجهیزات ارتباطی، تصویر برداری، تجهیزات تخصصی چون تریلر روشنایی قابل حمل،  بوم و پدهای جاذب آلودگی و اعزام تیم تخصصی پاک سازی خاک مشتمل بر کارشناسان محیط زیست سازمان منطقه ویژه به همراه کارشناسان یک شرکت محیط زیستی، مجری احداث و راهبری سایت تخصصی احیا و بازیابی خاک های الوده منطقه ویژه، تحت فرماندهی مدیرعامل  پایانه‌های نفتی ایران و با همکاری  سازمان بنادر و دریا نوردی استان بوشهر مشغول پاکسازی سواحل و جلوگیری از گسترش آلودگی نفتی در منطقه است.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر