/
۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰

تولید نفت آمریکا در ماه ژوئن افزایش یافت

اداره اطلاعات انرژی آمریکا از افزایش تولید نفت خام آمریکا در ماه ژوئن به بالاترین سطح از فوریه ۲۰۲۰ تاکنون خبر داد.
کد خبر : ۵۶۶۹۸

به گزارش نبض نفت به نقل از رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تولید نفت خام ایالات متحده در ماه ژوئن با ۱.۶ درصد افزایش به ۱۲ میلیون و ۸۴۴ هزار بشکه در روز رسید که بالاترین سطح از فوریه ۲۰۲۰ یعنی پیش از تأثیر منفی شیوع بیماری کرونا بر تقاضای سوخت و سایر فرآورده‌های نفتی است.

تولید نفت خام در تگزاس با ۱.۱ درصد افزایش به پنج میلیون و ۵۱۸ هزار بشکه در روز رسید که بالاترین سطح از سال ۲۰۰۵ تاکنون به‌شمار می‌آید. تولید نفت در داکوتای شمالی نیز با رشد ۳.۳ درصدی به یک میلیون و ۱۵۵ هزار بشکه در روز رسید که بالاترین مقدار از دسامبر ۲۰۲۰ تاکنون است.

به گفته اداره اطلاعات انرژی آمریکا، با این حال، تولید نفت خام در نیومکزیکو با ۲.۱ درصد کاهش به یک میلیون و ۷۶۴ هزار بشکه در روز رسید که کمترین مقدار از نوامبر ۲۰۲۰ تاکنون به‌شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، تولید ناخالص گاز طبیعی آمریکا در ۴۸ ایالت در ماه ژوئن با ۱۰۰ میلیون فوت مکعب کاهش در روز به ۱۱۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون فوت مکعب در روز رسید. این رقم در ماه مه ۱۱۵ میلیارد فوت مکعب در روز بود.

تولید ماهانه گاز در ایالت‌هایی که تولیدکننده بزرگ گاز این کشور هستند نیز در ماه ژوئن ۴۰۰ میلیون فوت مکعب در روز افزایش یافت. تولید گاز در ایالت تگزاس به سطح بی‌سابقه ۳۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون فوت مکعب در روز رسید و در ایالت پنسیلوانیا نیز با رشد ۱۰۰ میلیون فوت مکعب در روز به بالاترین مقدار در ۱۷ ماه گذشته یعنی ۲۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون فوت مکعب در روز رسید.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر