/
۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳

طلا صعودی شد، دلار نزولی!

قیمت طلا امروز با کاهش اندک دلار و چشم‌انداز توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا حمایت شد.
کد خبر : ۵۶۷۰۳

نبض نفت-بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۸ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۵ درصد افزایش به ۱۹۴۴ دلار و ۶۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۹۴۵ دلار و ۶۰ سنت رسید.

تیم واترر، تحلیلگر بازار ارشد KCM گفت: طلا در شرایط محدود معاملاتی با توجه به تعطیلات ایالات‌متحده در سطح ۱۹۵۱ دلار در نوسان است. این فلز گرانبها به احتمال زیاد به بازدهی خزانه‌داری وابسته خواهد بود که یک پله پایین‌تر برای رسیدن به ۱۹۵۰ دلار و فراتر از این هفته خواهد رفت.

 

از آنجایی که طلا به خودی خود سودی ندارد، با افزایش نرخ بهره، جذابیت خود را از دست می‌دهد. داده‌های روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار نشان داد که رشد شغلی در ایالات‌متحده در ماه اگوست افزایش یافته است، اما نرخ بیکاری به ۳.۸ درصد افزایش یافته و افزایش دستمزدها تعدیل شده است که باعث تقویت مورد توقف نرخ بهره در این ماه شد.

با توجه به ابزار CME FedWatch، معامله‌گران اکنون ۹۳ درصد احتمال می‌دهند که فدرال رزرو در نشست سپتامبر خود، نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد. یکی از تحلیلگران اظهار کرد که تأثیر کامل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا که در مارس ۲۰۲۲ آغاز شد، هنوز به طور کامل به اقتصاد واقعی منتقل نشده است.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز جمعه ۰.۱ درصد افزایش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۴.۲۷ دلار رسید و پلاتین ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۹۶۱.۵۱ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۲۲۴ دلار و ۲۸ سنت رسید.

منبع:اقتصاد نیوز

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر