/
۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۳

کاهش تولید عربستان ذخیره‌سازی‌های جهانی نفت را کاهش می‌دهد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه‌ترین گزارش ماهانه خود پیش‌بینی کرد که با تداوم کاهش عرضه داوطلبانه نفت عربستان ذخیره‌سازی‌های جهانی نفت خام کاهش می‌یابد.
کد خبر : ۵۶۸۳۰

به گزارش نبض نفت به نقل از رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز سه‌شنبه (۲۱ شهریورماه) در تازه‌ترین گزارش چشم‌انداز کوتاه‌دت انرژی ماهانه خود اعلام کرد که انتظار می رود ذخیره‌سازی‌های جهانی نفت خام در سه ماه چهارم پس از تمدید کاهش عرضه داوطلبانه روزانه یک میلیون بشکه‌ای نفت عربستان تا پایان دسامبر ۲۰۲۳، کاهش یابد در حالی که پیش‌بینی می‌شود تولید نفت خام آمریکا فراتر از انتظار پیشین افزایش یابد.
اداره اطلاعات انرژی اعلام کرد که پیش‌بینی می‌شود ذخیره‌سازی‌ها جهانی نفت خام در سه ماه چهارم روزانه ۲۰۰ هزار بشکه کاهش یابد.
در همین حال، اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی رشد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۳ میلادی را نسبت به برآورد پیشین روزانه ۵۰ هزار بشکه افزایش داد و به یک میلیون و ۸۱۰ هزار بشکه در روز رساند.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد رشد تقاضای نفت برای سال ۲۰۲۴ را با کاهش روزانه ۲۵۰ هزار بشکه‌ای نسبت به برآورد پیشین یک میلیون و ۳۶۰ هزار بشکه در روز اعلام کرد.
 برنت در ۳ ماه پایانی ۲۰۲۳، ۹۳ دلاری می‌شود
بر اساس برآورد این نهاد، کاهش ذخیره‌سازی‌های جهانی نفت خام میانگین قیمت نفت برنت  را در سه ماه چهارم به ۹۳ دلار برای هر بشکه می‌رساند که از میانگین ۸۶ دلاری برای ماه اوت بیشتر است.
انتظار می رود با افزایش ذخیره‌سازی‌های جهانی نفت خام، قیمت نفت خام برنت تا نیمه دوم سال ۲۰۲۴ به‌طور میانگین به ۸۷ دلار برای هر بشکه برسد.
جو دکارولیس، مدیر اداره اطلاعات انرژی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: قیمت‌های بالای نفت همراه با تردیدهای پیش روی شرایط اقتصادی می‌تواند تقاضای جهانی برای فرآورده‌های نفتی را تا سال ۲۰۲۴ کاهش دهد.
در ایالات متحده آمریکا، تولید نفت خام با افزایش روزانه ۸۷۰ هزار بشکه‌ای در سال ۲۰۲۳ به رکورد ۱۲ میلیون و ۷۸۰ هزار بشکه رسیده است که نسبت به پیش‌بینی ماه گذشته ۸۵۰ هزار بشکه در روز بیشتر است.
انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۴، تولید نفت خام آمریکا با افزایش روزانه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای به ۱۳ میلیون و ۱۶۰ هزار بشکه در روز برسد.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که انتظار می رود کل مصرف نفت ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ میلادی با افزایش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه‌ای به ۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز برسد که کمتر از برآورد پیشین است.
پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۴، مصرف نفت آمریکا با افزایش روزانه ۲۰۰ هزار بشکه‌ای به ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
 کاهش پیش‌بینی مصرف بنزین در آمریکا
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی خود را برای مصرف بنزین ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ میلادی با کاهش روزانه ۲۰۰ هزار بشکه‌ای به ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز رساند.
بر اساس اعلام این نهاد، این کاهش پس از آن رخ داد که اداره سرشماری ایالات متحده برآوردهای جمعیتی خود را برای این کشور اصلاح کرد تا افراد کمتری در سن کار و تعداد بیشتری از افراد در سن بازنشستگی که تمایل کمتری به رانندگی دارند را شامل شود.
بر اساس برآوردهای این اداره، پیش‌بینی می‌شود مصرف گاز طبیعی آمریکا در ماه سپتامبر به‌طور میانگین ۸۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون فوت مکعب در روز باشد که نسبت به دوره مشابه پارسال پنج درصد افزایش نشان می‌دهد.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که این افزایش به‌دنبال رشد تولید برق با استفاده از گاز طبیعی در پی تقاضای بالا برای دستگاه‌های تهویه هوا و کاهش تولید از نیروگاه‌های زغال سنگ رخ خواهد داد.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر