/
۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷

چه زمانی قیمت خودرو کاهش می‌یابد؟ عضو کمیسیون صنایع مجلس پاسخ داد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر دولت آئین نامه واردات خودورهای کارکرده را نهایی و به شکل واقعی آن را اجرا کند، روند کاهش قیمت‌ها ادامه می‌یابد.
کد خبر : ۵۶۸۷۸

نبض نفت-سیدجواد حسینی کیا، عضو کمیسیون صنایع و معادن درباره تاثیر واردات خودروهای کارکرده بر بازار و زمان نهایی شدن آئین نامه واردات این خودروها، بیان کرد: قطعا تدوین آئین نامه واردات خودروهای کارکرده و آغاز ورود این خودروها به بازار می‌تواند ناترازی موجود در بازار خودرو را از بین ببرد. نماینده سنقر در مجلس ادامه داد: امروز نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ دستگاه خودرو مورد تقاضا است که حدود یک میلیون خودرو در کشور تولید می‌شود. به دلیل وجود این ناترازی قیمت خودرو نوسان داشته و التهاباتی در بازار ایجاد می‌شود.


این عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار کرد: اگر آئین نامه واردات خودروهای کارکرده نهایی و اجرایی شود، هم ناترازی موجود در بازار خودرو را از بین خواهد برد و هم در بازار خودرو رقابت ایجاد خواهد کرد. از طرف دیگر به نوعی بازار خودرو مدیریت خواهد شد و بخشی از نقدینگی که امروز التهاب آفرین است از بین خواهد رفت.

حسینی کیا در پایان تصریح کرد: امیدواریم که به سرعت آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده در هیات دولت نهایی شده و با انجام واردات، مردم بتوانند از این خودروها نیز استفاده کنند. اگر واردات خودروهای کارکرده به شکل واقعی اجرایی شود می‌تواند سایه خوبی بر بازار انداخته و روند کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه پیدا خواهد کرد اما اگر به صورت مقطعی انجام شود خیر.

منبع:اقتصاد نیوز

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر