/
۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۲
مشاور اجتماعی وزیر نفت:

۱۸۰۰ پروژه مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت اجرایی شده است

مشاور اجتماعی وزیر نفت گفت: تاکنون ۱۸۰۰ پروژه از مجموع ۶۸۰۰ پروژه مسئولیت اجتماعی صنعت نفت، در دولت سیزدهم به سرانجام رسیده است.
کد خبر : ۵۷۳۳۶

به گزارش نبض نفت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، بابک دارابی در نشستی با عنوان مروری بر روند تحولات مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت که در چارچوب سلسله پیش‌نشست‌های همایش ملی مسئولیت اجتماعی، دانشگاه و صنعت برگزار شد، اظهار کرد: در دولت سیزدهم، صنعت نفت ۶۸۰۰ پروژه اجرایی در زمینه مسئولیت اجتماعی تعریف کرده که تاکنون ۱۸۰۰ پروژه با هم‌افزایی دیگر بخش‌ها به نتیجه رسیده است.
وی با اشاره به اهتمام وزیر نفت به اجرای پروژه‌های مسئولیت اجتماعی به صورت هدفمند، افزود: تأکید وزیر نفت بر اجرای پروژه‌ها در چارچوب یک شیوه‌نامه مشخص، منجر به ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی مسئولیت‌ اجتماعی در این باره شد و در اختیار همه مجموعه‌های وزارت نفت قرار گرفت تا بر اساس آن از امکانات و لجستیک موجود در روند اجرای پروژه‌ها استفاده کنند.
مشاور اجتماعی وزیر نفت تقویت و توانمندسازی جامعه پیرامونی صنعت نفت برای همکاری بیشتر را یکی دیگر از اقدام‌های وزارت نفت در روند اجرای پروژه‌های مسئولیت اجتماعی اظهار کرد و گفت: در این باره اقدام‌های ارزشمندی در خصوص عدالت آموزشی به‌ویژه در قشر نوجوان صورت گرفته است.
دارابی به تدوین نظام‌نامه مسئولیت اجتماعی در وزارت نفت دولت سیزدهم اشاره و اظهار کرد: به منظور استانداردسازی، راهنمای GRI  از سوی همکاران ما در مجموعه مشاوره اجتماعی وزیر نفت تهیه و بومی‌سازی شد و در اختیار شرکت‌های زیر مجموعه قرار گرفت تا اقدام‌های انجام شده بر اساس استانداردهای بین‌المللی ارزیابی و اجرا شود.
وی با اشاره به تدوین سامانه شفاف‌سازی پروژه‌های مسئولیت اجتماعی در وزارت نفت اشاره کرد و گفت: این سامانه با دستور شورای معاونین در حال تهیه است و بی‌شک با اجرای آن، تأثیری بسزا در روند شفاف‌سازی پروژه‌ها ایجاد خواهد شد.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر