/
۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۴

نشان ملی استاندارد به فرآورده بنزین شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند رسید

پس از موفقیت پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در دریافت نتایج قبولی آزمون کیفیت فرآورده بنزین، پروانه کاربرد علامت استاندارد برای این فرآورده به‌عنوان نخستین شرکت پالایشی کشور اعطا شد.
کد خبر : ۵۷۸۳۵

نبض نفت-  آیین اعطای پروانه کاربرد نشان استاندارد برای فرآورده بنزین شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند روز چهارشنبه (دهم آبان‌ماه) با حضور مجید رجبی، مدیرعامل پالایشگاه، مجید آقابابایی، مشاور عالی ریاست و مدیرکل بازرسی سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.
مجید رجبی در این آیین اظهار کرد: شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند، نگینی درخشان در سطح منطقه، استان و کشور است که با تولید ۶ فرآورده اصلی و بیش از ۱۰ فرآورده ویژه، بخش قابل توجهی از نیاز کشور را برطرف می‌کند.
وی افزود: این پالایشگاه افزون بر تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین یورو ۴، محصولات باکیفیتی را تولید و تقدیم کشور می‌کند که برخی از آنها در کشور منحصربه‌فرد است.
مدیرعامل پالایشگاه شازند با تأکید بر لزوم حمایت از شرکت‌های بزرگ تولیدی تصریح کرد: پالایشگاه یک شرکت تولیدی است که با وجود شرایط دشوار تحریم، به همت کارکنان سختکوش خود به‌صورت شبانه‌روزی در مدار تولید قرار دارد. بر همین اساس نیاز است تمامی مدیران استان همسو در حمایت از این صنعت استراتژیک، همدل و همراه باشند.
رجبی درباره موفقیت پالایشگاه در کسب پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده بنزین گفت: همه محصولات صنعت نفت و محصولات این پالایشگاه، از جمله بنزین یورو ۴، تاکنون با کیفیت بسیار مطلوب و مطابق با استانداردها و الزام‌های جهانی و وزارت نفت تولید می‌شود، اما پس از الزام اداره کل استاندارد استان مرکزی مبنی بر لزوم اخذ پروانه استاندارد بنزین، این مهم در دستور کار قرار گرفت و سرانجام پس از پیگیری‌ها، این نشان استاندارد برای این شرکت صادر شد.
سیدسعید میرنظامی، مدیرکل اداره استاندارد استان مرکزی نیز در این آیین اظهار کرد: آیین اعطای نشان ملی استاندارد به بنزین شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند یک رویداد ملی  است. این شرکت در شرایط تحریم مسیر پیشرفت را با موفقیت طی کرده است. بر همین اساس امیدوارم مانند همیشه بدرخشد و سبب افتخار استان و کشور باشد.
وی افزود: فرآورده بنزین پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در پژوهشگاه سازمان استاندارد، مورد آزمون‌های دقیق قرار گرفت و پس از کسب نمره قبولی، نشان ملی استاندارد به فرآورده بنزین شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند تعلق گرفت.
مجید آقابابایی، مشاور عالی ریاست و مدیر کل بازرسی سازمان ملی استاندارد ایران نیز در این آیین تصریح کرد: کسب نشان استاندارد، سرمایه‌گذاری خوبی برای آینده است که از جان و مال و کیفیت محصولات ارائه شده به مردم محافظت می‌کند. کسب این نشان مبنایی کامل علمی دارد و طی فرآیندی پیچیده به دست می‌آید، از این رو این دستاورد ارزشمند را به مدیریت و کارکنان این شرکت تبریک می‌گویم.

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر