/
۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱
بازار ارز و سکه،

سقوط قیمت دلار و سکه در تهران/بازار ارز نزولی شد

در اولین روز هفته جاری قیمت دلار و قیمت سکه سقوط کردند.
کد خبر : ۵۷۸۷۰

نبض نفت-  تب هیجان خرید دلار که در روزهای پایانی هفته قبل به دلیل گمانه زنی های معامله گران پیرامون سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان زیاد شده بود در اولین روز هفته جاری فروکش کرد و اسکناس آمریکایی در بازار تهران در سراشیبی  قرار گرفت.
آن طور که بررسی ها نشان می دهد قیمت دلار در معاملات پشت خطی پنجشنبه‌شب و روز جمعه به‌واسطه خبر سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، به‌صورت هیجانی تا محدوده ۵۲ هزار و ۱۵۰ تومان بالا رفت. اما در شروع معاملات نقدی دیروز شنبه ۱۳ آبان‌ماه در سراشیبی قرار گرفت و با ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان روانه بازار شد. این پایان عقب‌نشینی نرخ دلار در روز شنبه نبود و آن طور که معامله‌گران مدعی بودند اسکناس آمریکایی در نیمه ظهر امروز نسبت به آخرین قیمت پشت خطی جمعه‌شب ( ۵۲ هزار و ۱۵۰ تومان)، چرخش یک هزارتومانی را ثبت کرد و با ۵۱ هزار و ۱۵۰ تومان نرخ‌گذاری شد. البته عصر امروز قیمت دلار در بازار فردوسی در حول و حوش ۵۱ هزارو ۱۰۰ تومان تا ۵۱ هزارو ۴۰۰ تومان به فروش رسید.
از سوی دیگر، بازار ارز هرات هم دیروز شاهد کاهش نرخ دلار بود. قیمت اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده عصر پنجشنبه گذشته در حدود ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان به کار خود پایان داد و در بازار امروز تا ۵۱ هزار و ۵۰ تومان پایین آمد. در واقع هرات امروز نوسان کاهشی ۶۵۰ تومانی قیمت دلار را تجربه کرد.همچنین دیروز تقاضا برای حواله درهم نیز کم شد و قیمت درهم که در اواخر هفته قبل تا سطح ۱۴ هزار و ۲۷۰ تومان بالا رفته بود در نیمه ظهر امروز تا ۱۴ هزار و ۶۰ تومان کاهش یافت. نرخ برابری درهم به دلار هم دیروز در حدود ۵۱ هزار و ۶۴۲ تومان محاسبه شد که با قیمت نقدی در بازار در حول‌وحوش ۵۰۰ تومان فاصله صعودی را نشان می‌دهد.
قیمت طلای جهانی دیروز با ۱۹۹۲ دلار معامله شد. علاوه بر قیمت طلا؛ امروز قیمت سکه امامی هم ریزش قابل‌توجهی را ثبت کرد. روز پنجشنبه قیمت سکه تا یک‌قدمی کانال ۳۰ میلیون تومان بالا رفت؛ اما در اولین روز هفته تا سطح ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عقب‌نشینی کرد. 

 

 

 

منبع:اقتصادنیوز

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر