/
۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۷

تکلیف مجلس برای کاهش ۵۰ درصدی یارانه نفت‌گاز معادن طی ۵ سال

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس ماده الحاقی ۲۲ لایحه برنامه هفتم توسعه دولت را مکلف کردند نسبت به کاهش یارانه نفت‌گاز معادن عمده کشور و پروژه‌های بالادستی نفت و گاز کشور با شرط حفظ قیمت تمام‌شده کالا و خدمات تا حداقل ۵۰ درصد در سال پایانی اجرای برنامه اقدام کند.
کد خبر : ۵۷۸۹۲

نبض نفت- نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۴ آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزییات لایحه برنامه هفتم توسعه، با ماده الحاقی ۲۲ این لایحه موافقت کردند.
بر اساس ماده الحاقی ۲۲ این لایحه، دولت مکلف است از طریق شرکت‌های تابع ‌ذی‌ربط وزارت نفت نسبت به کاهش یارانه نفت‌گاز در معادن عمده کشور و پروژه‌های بالادستی نفت و گاز کشور، به‌گونه‌ای اقدام کند که با حفظ قیمت تمام‌شده کالا و خدمات، در سال آغاز اجرای برنامه نسبت به کاهش ۱۰ درصد از یارانه تخصیص‌یافته و نسبت به سال پایه ۱۴۰۲ و تا انتهای برنامه حداقل به ۵۰ درصد کاهش یارانه اقدام کند.
آیین‌نامه اجرایی این بند با تعریف دقیق و تعیین مصادیق معادن عمده و صنایع نفت و گاز کشور، ظرف سه ماه از تاریخ ‌لازم‌الاجرا شدن این قانون، توسط سازمان با همکاری وزارتخانه‌های نفت، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی تهیه می‌شود و به‌تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

 

 

منبع:شانا

برچسب ها:

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر