/
۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
بازار ارز؛

تعادل در بازار دلار / پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۱۵ آبان

بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در روزهای اخیر حکایت از فروکش‌کردن هیجانات ارزی معامله‌گران دلار دارد. عده‌ای از معامله‌گران باور دارند که دلار در روزهای اخیر به یک نقطه تعادل رسیده است.
کد خبر : ۵۷۸۹۶

نبض نفت -  نرخ دلار که در روزهای پایانی هفته قبل تحت‌تأثیر اخبار جنگ حماس و اسرائیل آرایش صعودی به خود گرفته بود در روزهای اخیر با از بین‌ رفتن ریسک‌های سیاسی دچار افت قیمت‌های چشمگیر شد.
قیمت دلار در تهران روز گذشته در شروع معاملات نقدی با ۵۱ هزار و ۲۵۰ تومان روانه بازار شد و در نیمه ظهر دیروز در حدود ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید. اما در نیمه دوم روز قیمت دلار در تهران در حول‌وحوش ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد که نسبت به دیروز نوسان افزایشی تقریباً ۲۰۰ تومانی را نشان می‌دهد.
البته طبق ادعای معامله‌گران در معاملات پشت خطی یکشنبه‌ شب نرخ دلار ۵۱ هزار و ۳۵۰ تومان شد که نسبت به معاملات نقدی پایین‌تر بود.همچنین قیمت دلار هرات در ۵۰ هزار و ۹۵۰ تومان شروع به کار کرد و با افزایش تا ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان بالا رفت ولی نتوانست از این مرز عبور کند. بازار ارز هرات در نهایت در ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان بسته شد. قیمت هرات در پشت خط از نرخ بسته شده هم پایین‌تر رفت و در حوالی ۵۱ هزار و ۱۵۰ تومان در معامله بود.
عده‌ای از معامله‌گران باور دارند که دلار در روزهای اخیر به یک نقطه تعادل رسیده است. این دسته از معامله‌گران می‌گفتند به نظر می‌رسد در شرایط تعادل، در روز جاری نوسان شدیدی در بازار رخ ندهد. به باور این دسته دلار برای اینکه نوسان قابل‌ملاحظه‌ای را ثبت کند یا باید بالای مرز ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان تثبیت دهد یا اینکه مرز ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان را از دست دهد.

 

 

 

 

منبع:اقتصادنیوز

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر