/
۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۹
مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز اعلام کرد

گاز گران نمی‌شود/ شرایط ویژه برای پاداش صرفه‌جویی

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که بر اساس مصوبه دولت، تعرفه گاز در سال ۱۴۰۲ بدون تغییر نسبت به سال پیش و تنها با اصلاح دامنه پلکان مصرف گاز از ۷۵ مترمکعب به ۱۰۰ مترمکعب همراه بوده است.
کد خبر : ۵۷۹۴۲

به گزارش نبض نفت  به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی در این باره گفت: براساس جزء یک بند (ز) و بند (ل) تبصره ۱۵ قانون بودجه، وزارت نفت و شرکت ملی گاز موظف به بررسی و ارزیابی مجدد الگوی مصرف و تعرفه‌های گاز برای پلکان‌های مختلف شده بودند که پیامد آن تنها اصلاح دامنه مصرف به ۱۰۰ مترمکعب بود.
وی با بیان اینکه بخش خوب مصوبه جدید، در نظر گرفتن پاداش صرفه‌جویی برای مشترکان است، افزود: بنا بر مصوبه جدید، برخی از مشترکان چنانچه بین ۱۰ تا ۳۵ درصد و در بازه زمانی ۱۶ آذر تا ۱۵ اسفندماه نسبت به دوره مشابه در سال پیش صرفه‌جویی کنند، نه‌تنها هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد، بلکه مبلغی نیز به‌عنوان پاداش صرفه‌جویی دریافت می‌کنند.
مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد مشترکان، الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، تصریح کرد: تعداد مشترکیان بسیار پرمصرف که بیش از ۳ برابر الگوی مصرف، گاز مصرف می‌کنند، تنها کمتر از ۱.۳ را شامل می‌شود.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر