/
۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۱

قیمت نفت به پایین‌ترین حد در ۳ ماه اخیر رسید

قیمت نفت با افزایش نگرانی‌ها درباره تقاضای مصرف‌کنندگان بزرگ جهان به پایین‌ترین حد در سه ماه گذشته رسید.
کد خبر : ۵۷۹۵۴

به گزارش نبض نفت به نقل از  خبرگزاری رویترز، قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه (۱۷ آبان‌ماه) پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح بیش از سه ماه گذشته در جلسه معاملاتی روز سه‌شنبه (۱۶ آبان‌ماه)، تحت تأثیر نگرانی‌ها درباره کاهش تقاضا از سوی آمریکا و چین، مصرف‌کنندگان بزرگ نفت جهان باز هم کاهش یافت.
قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال تا ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه روز چهارشنبه به وقت گرینویچ با ۱۵ سنت افزایش به ۸۱ دلار و ۷۶ سنت برای هر بشکه رسید.
نفت خام شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۲ سنت کاهش، ۷۷ دلار و ۳۵ سنت به ازای هر بشکه داد و ستد شد.
قیمت هر دو شاخص نفتی روز سه‌شنبه به کمترین سطح از ۲۴ ژوئیه رسید.
وارن پترسون و اوا مانتی، تحلیلگران بانک آی‌ان‌جی در یادداشتی با اشاره به کاهش عرضه اعلام کردند بازار درباره احتمال اختلال عرضه در خاورمیانه نگرانی دارد و در عوض بر کاهش تعادل متمرکز است.
منابع بازار اواخر روز سه‌شنبه با استناد به ارقام مؤسسه نفت آمریکا گفتند: ذخیره‌سازی‌های نفت خام آمریکا در هفته گذشته حدود ۱۲ میلیون بشکه افزایش یافته است.
اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده انتشار داده‌های هفتگی مربوط به ذخیره‌سازی‌های نفت و سوخت آمریکا را تا ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان‌ماه) به تعویق خواهد انداخت.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا در سال جاری میلادی اندکی کمتر از برآوردهای پیشین افزایش می‌یابد، در حالی که تقاضا کاهشی خواهد بود.
EIA اکنون انتظار دارد مصرف کل نفت در این کشور در سال جاری ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یابد و پیش‌بینی قبلی خود از افزایش ۱۰۰ هزار بشکه در روز را معکوس کند.

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر