/
۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۸
در دومین نشست کمیسیون مشترک مدیران منابع انسانی مناطق نفت‌خیز صورت گرفت؛

بررسی مهم‌ترین چالش‌های منابع انسانی ستاد و شرکت‌های تابع مناطق نفت‌خیز

دومین نشست کمیسیون مشترک مدیران منابع انسانی، معاونان و رؤسای واحدهای ستادی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت‌های تابع با هدف بررسی و حل چالش‌های حوزه منابع انسانی برگزار شد.
کد خبر : ۵۸۰۱۰

نبض نفت-  نشست کمیسیون مشترک مدیران منابع انسانی با حضور سرپرست مدیریت منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و معاونان، رؤسا و کارشناسان واحدهای ستادی، مدیران و سرپرستان منابع انسانی شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، آغاجاری، کارون، مارون و مسجدسلیمان و رؤسا و کارشناسان آنها برگزار شد.
یکسان شدن رتبه شخصی و سازمانی اکثر کارکنان و ضرورت بازنگری ساختار سازمانی، تناسب نداشتن افزایش سقف ناخالص با افزایش عمومی سالانه و اضافات شایستگی، محدودیت سنوات و سقف میزان پاداش پایان خدمت، استقبال نکردن کارمندان رسمی (استادان) برای اجرای آموزش فراگیران به‌دلیل اعمال سقف حقوق، کمبود شدید نیروی انسانی و عدم جذب، پوشش ندادن مناسب اخبار و گزارش‌های مربوط به سختی کار در واحدهای عملیاتی توسط روابط عمومی‌ها، مشکل‌های نیروهای قرارداد مدت‌موقت، نیروهای پیمانکاری، کارکنان اناث و دیگر نیروهای غیررسمی بخشی از چالش‌های مطرح در این نشست بود.
متصل نبودن سازمان بهداشت و درمان به سازمان خدمات الکترونیک یا اتوماسیون اداری برای مکاتبات مربوطه، پایین‌ بودن مبالغ و بودجه وام‌های تخصیصی مسکن (خرید، تبدیل به احسن، تعمیرات) و اضطراری (فوت، ازدواج، حوادث غیرمترقبه)، نبود شرح شغل برای کارکنان مشمول استخدام بند دال، نبود طرح‌های تشویقی بومی‌گزینی و طولانی شدن زمان تأییدیه حراست سمت‌های حراست‌پذیر از دیگر مواردی بود که در این نشست بیان شد.
در ادامه این نشست بعضی از پیگیری‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برای حل مشکل‌های یادشده از سوی معاونان و رؤسای اداره‌ها بیان شد.
پذیرفتن بازنگری در میزان حق‌التدریس از سوی اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی، احصای نیازها و فرصت‌های جدید شغلی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و گرفتن مجوز هیئت وزیران برای استخدام نیرو با توجه به حذف بیش از ۸۵۰ عنوان شغل در جذب امسال، گرفتن مجوز برای مرکز آموزش و فنون اهواز به‌منظور آموزش نیروهای ارکان ثالث، پیشبرد پروژه‌های آموزشی و رفاهی در مجتمع آموزش و فنون اهواز و پیگیری وام نفت کارت برای بازماندگان تحت تکفل شهدا بخشی از این اقدام‌ها به‌شمار می‌روند.
آماده‌سازی نرم‌افزار نفت‌کارت، نرم‌افزار وام، طراحی پورتال مدیریت منابع انسانی از سوی تیم سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت منابع انسانی، آغاز شناسایی و الگوسازی فرآیندهای مدیریت منابع انسانی، رونمایی از سامانه خدمات رفاهی مدیریت منابع انسانی در بخش بیمه تکمیلی و تلاش برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی و فرهنگی از دیگر اقدام‌ها و پیگیری‌های مدیریت منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به شمار می‌آید.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر