/
۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۰
سخنگوی دولت:

رشد اقتصادی بیش از ۱۹ درصدی در وزارت نفت سیزدهم رقم خورد

سخنگوی دولت گفت: وزارت نفت در چند حوزه جزو نخستین‌ها در کشور است، به گونه‌ای که اولین وزارتخانه در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است و نخستین وزارتخانه در حمایت از تولید بار اول شناخته می‌شود.
کد خبر : ۵۸۰۸۶

نبض نفت - علی بهادری‌جهرمی، امروز (سه‌شنبه، ۲۳ آبان‌ماه) در نشست خبری به برخی دستاوردهای وزارت نفت طی ۲ سال گذشته اشاره و اظهار کرد: برخی می‌خواهند وقتی دستاوردی حاصل می‌شود حاشیه‌ای ایجاد کنند تا آن دستاورد دیده نشود. وزارت نفت طی ۲ سال گذشته در دولت سیزدهم رکورد شکنی در رشد اقتصادی فصلی داشته و رشد بالای ۱۹ درصد را رقم زد.
وی افزود: این وزارتخانه در چند حوزه جزو نخستین‌ها در کشور بود به‌گونه‌ای که نخستین وزارتخانه در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان‌ است و نخستین وزارتخانه در حمایت از تولید بار اول شناخته می‌شود.
سخنگوی دولت تصریح کرد: در مجموعه وزارت نفت در همین دو سال گذشته با اولویت‌بندی که بین طرح‌های مختلف صورت گرفته ۱۳۲ طرح با سرمایه‌گذاری به میزان ۲۸ و نیم میلیارد دلار اولویت‌گذاری شد که این ۱۳۲ طرح تکمیل و به بهره‌برداری رسیدند.
وی اظهار کرد: هم‌زمان با اولویت قائل شدن در طرح‌ها، در کوتاه مدت نیز بحث افزایش تولید در حوزه‌های نفت و گاز هم در بخش بالادستی و هم در پایین‌دستی طی ۲ سال گذشته با ارزش ۴۸ میلیارد دلار آغاز شد.

 

 

منبع:شانا

مطالب پیشنهادی
منتخب سردبیر